Navigācija
Your Cart

Pēc ZZS iniciatīvas Saeima lems par PVN samazināšanu medikamentiem

Pēc ZZS iniciatīvas Saeima lems par PVN samazināšanu medikamentiem
Pēc ZZS iniciatīvas Saeima lems par PVN samazināšanu medikamentiem

Saeima ceturtdien, 6.oktobrī, atbalstīja Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas izstrādātos grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas paredz 5% nodokļa likmes piemērošanu medikamentiem.
ZZS ierosinājusi no šā gada 31.oktobra 5% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi piemērot recepšu, bezrecepšu un kompensējamiem medikamentiem.
Kā akcentē ZZS Saeimas frakcijas deputāts Viktors Valainis, līdzšinējā Krišjāņa Kariņa valdība nav bijusi izlēmīga, lai straujās dzīves dārdzības pieauguma apstākļos pārdomāti un mērķtiecīgi atbalstītu iedzīvotājus, īpaši ar maziem ienākumiem un pensionārus.
Šīs dienas Saeimas lēmums Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā uzsākt nopietnas diskusijas par PVN samazināšanu medikamentiem ir solis pareizajā virzienā.
V.Valainis atgādina, ka ZZS ir vairākkārt rosinājusi PVN likmes samazināšanu arī pārtikas precēm – olām, maizei, pienam un gaļai. Šis priekšlikums iepriekš nav guvis K.Kariņa vadītās koalīcijas atbalstu, tāpēc ZZS turpinās uzstāt, lai Saeima uzsāktu diskusijas arī par nodokļa likmes mazināšanu pirmās nepieciešamības pārtikas precēm.

 

  • ‎‏‏‎ Datums: 06.10.2022
0,00€
Bez nodokļa: 0,00€