zzs.lv

Finanšu ministrijai un valdībai kopumā ir jāvelta visi resursi, lai panāktu sekmīgu Eiropas Savienības (ES) fondu apguvi atbilstoši piedāvātajām iespējām, no kā ir atkarīga ne tikai konkrētu nozaru projektu nākotne, bet arī valsts ilgtermiņa ekonomiskā attīstība, uzskata Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS). Tādēļ savienība aicina Finanšu ministriju regulāri valdībā aktualizēt ES fondu apguves jautājumu, iesaistot visus nozaru ministrus.

“Finanšu ministrijas aprēķini liecina par iespējamu 500 miljonu eiro ES fondu investīciju neizmantošanu šogad. Tas nozīmē, ka visu nozaru ministriem ir jākoncentrējas, jāidentificē savā jomā pastāvošās problēmas un jāpiedāvā risinājumi, kā panākt maksimālu ES fondu sniegto iespēju izmantošanu,” akcentē ZZS valdes loceklis, ekonomikas ministrs Viktors Valainis.

Viņš norāda, ka nepieciešamības gadījumā ES fondu apguves jautājums jāiekļauj Ministru kabineta dienas kārtībā vismaz reizi mēnesī, katram ministram atskaitoties par situāciju savā nozarē.

“Nav nekā sliktāka par garām palaistu, valsts attīstībai neizmantotu naudu, jo īpaši situācijā, kad tautsaimniecībai akūti trūkst komercbanku finansējuma”, atzīst V.Valainis.

ZZS par vienu no risinājumiem sekmīgākai ES fondu apguvei uzskata līdzekļu pārdali no programmām, kuras acīmredzami nestrādā, uz tādām, par kurām uzņēmēju, pašvaldību un valsts institūciju interese ir liela.

ZZS Saeimas frakcija jau ir izvērtējusi ES fondu investīciju plānošanas pasākumus un sagatavojusi vairākus priekšlikumus izmaiņām atsevišķās programmās un pasākumos, kurus iesniegusi valdības ES fondu komitejā.

Foto: Reuters, Leonhard Foeger

20.02.2024.