zzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Viktors Valainis trešdien, 29.martā, ar Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētāju Aiju Barču parakstīja vienošanos par sadarbību sociālās nevienlīdzības mazināšanai valstī, īpaši personām ar zemiem ienākumiem un senioriem.
“Ekonomiskās attīstības izaugsme turpinās, attiecīgi palielinās strādājošo algas un pieaug iedzīvotāju dzīves līmenis. Šajos apstākļos no kopējās tendences atpaliek pensionāri, kuru ienākumu pieaugums, neskatoties uz pensiju indeksāciju, nespēj sekot pieaugušai dzīves dārdzībai,” secināts ZZS un LPF parakstītajā dokumentā.
Eiropas Savienības un mūsu valsts statistiskie dati nepārprotami liecina par to, ka nabadzības riska līmenis mūsu valsts pensijas vecuma iedzīvotāju vidū strauji pieaug. LPF par savu galveno uzdevumu uzskata ceturtās daļas Latvijas iedzīvotāju – pensionāru dzīves līmeņa paaugstināšanu, prioritāri risinot maznodrošināto iedzīvotāju problēmas.
ZZS un seniorus pārstāvošā organizācija vienojās par sadarbību, lai nodrošinātu reālu sociālās nevienlīdzības mazināšanu valstī, un ZZS frakcija apņemas atbalstīt:
•    priekšlikumus maznodrošināto pensionāru ienākumu palielināšanai, t.sk. pensiju indeksācijas mehānismu pilnveidošanu, nodrošinot dzīves dārdzības pieauguma kompensāciju visiem pensionāriem neatkarīgi no piešķirtās pensijas apmērā;
•    nodokļu atvieglojumu sistēmas izveidi, ņemot vērā dažādu iedzīvotāju grupu materiālo stāvokli, tā mazinot nevienlīdzību Latvijā;
•    pensionāriem pieejamas veselības aprūpes sistēmas izveidi, nodrošinot iespēju katram pensionāram saņemt nepieciešamos medikamentus un ārstēšanos stacionāros.
ZZS un LPF vienojušās par regulāru tikšanos organizēšanu, lai apspriestu paveikto, aizstāvot senioru intereses.

 

29.03.2023.