zzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti aicina parlamentu lemt par karteļa izbeigšanu reģionālās nozīmes pasažieru pārvadājumos, uzdodot valdībai organizēt jaunu iepirkumu par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu.
ZZS uzskata, ka Latvijai visās tautsaimniecībās nozarēs ir jānodrošina laba pārvaldība un tiesiskums, tai skaitā, godīgas konkurences apstākļi. Karteļa vienošanās, kas ir viens no smagākajiem konkurences tiesību pārkāpumiem, nodara ievērojamus zaudējumus patērētājiem un citiem tirgus dalībniekiem.
ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis akcentē: “Atklātie fakti par aizliegtu uzņēmēju vienošanos liek nekavējoties rīkoties, lai negodīgā uzņēmējdarbības prakse tiktu izbeigta. Valstij ir jānodrošina ikvienam iedzīvotājam iespēja ērti un par adekvātu cenu pārvietoties ar sabiedrisko transportu, tomēr šobrīd cilvēki reģionos nav apmierināti ar šo pakalpojumu pakalpojum kvalitāti, tāpēc nepieciešama nekavējoša rīcība”.
ZZS deputāti sagatavotajā lēmumprojektā aicina Saeimu lemt par uzdevumu Ministru kabinetam divu mēnešu laikā izstrādāt juridisko pamatojumu un lauzt līgumu ar trim kartelī iesaistītajiem komersantiem. Savukārt sešu mēnešu laikā valdībai būtu jāizsludina jaunu iepirkuma konkursu “Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšana ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā”.
ZZS jau iepriekš vairākkārt norādījusi uz neapmierinošo situāciju reģionālo pasažieru pārvadājum jomā, aicinot Saeimu lemt par neuzticības izteikšanu toreizējam satiksmes ministram Tālim Linkaitam.
Konkurences Padome par aizliegtu vienošanos reģionālās nozīmes pasažieru pārvadājumos ir piemērojusi naudas sodus kopumā 1,975 miljonu eiro apmērā trim reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem: AS "Liepājas autobusu parks", "Nordeka" un "Latvijas sabiedriskais autobuss".

 

24.01.2023.