zzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāts Viktors Valainis otrdien, 28.jūnijā, tikās ar Latvijas vietējā kapitāla kokmateriālu  ražotāju pārstāvjiem, lai pārrunātu iespējamos risinājumus Latvijas koksnes resursu pārdomātākai izmantošanai Latvijas tautsaimniecības vajadzībām.

Kokmateriālu ražotāji jau vairākkārt vērsusi amatpersonu uzmanību uz to, ka šobrīd lieli Latvijas mežos cirsti koksnes apjomi tiek eksportēti, galvenokārt uz Ķīnu kā tā saktā tehnoloģiskā koksne. Kokrūpnieki pauž bažas par valsts uzņēmuma „Latvijas Valsts meži” rīkotajām izsolēm, kuras neesot caurspīdīgas (arī cenu ziņā) un ļauj iegūt priekšrocības spekulantiem, nevis reāliem Latvija meža produkcijas pārstrādes uzņēmumiem.

V.Valainis uzskata, ka Latvijai jādara maksimāli iespējamais, lai tik vērtīgs resurss kā koksne tiktu izmantots maksimāli efektīvi, radot pievienoto vērtību, nevis brīvi lielos apjomos tiktu izvests uz Ķīnu.

Deputāts atbildīgajam ministram gatavos pieprasījumu, aicinot skaidrot situāciju un uzdodot „Latvijas Valsts mežiem” pārskatīt izsoļu rīkošanas nosacījumus, lai tajos varētu piedalīties meža produkcijas pārstrādātāji, nevis spekulatīvu darījumu kārtotāji.

 

28.06.2022.