zzs.lv

Šīs nedēļas sākumā pie Latvijas Zemnieku savienības (LZS) vadības vērsās Latvijas Zaļā partijas (LZP) vadītājs Edgars Tavars ar oficiālu aicinājumu pēc 14.Saeimas vēlēšanām Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS) neslēgt sadarbības vienošanos uz nākamajiem četriem gadiem ar partiju Latvijai un Ventspilij (LunV).

LuV piedāvājumu slēgt sadarbības vienošanos ar ZZS uz nākamajiem četriem gadiem nav izteikusi, līdz ar to šāds jautājums par sadarbību līdz 14.Saeimas vēlēšanām nav ZZS darba kārtībā. Vēršam uzmanību, ka vienošanos par sadarbību var parakstīt tikai tad, ja tam piekrīt ZZS veidojošās partijas gan LZS, gan LZP, kā tas bija 2018.gada 22.oktobrī.

Pēdējā laikā ir notikušas vairākas ZZS veidojošo partiju un sadarbības partiju līderu sanāksmes gan Kuldīgā, gan Jaunmoku pilī un citur, kur LZP vadītājs E.Tavars uz tikšanos un sadarbību personīgi aicināja LZS, LuV un Liepājas partijas pārstāvjus. Šajās tikšanās viennozīmīgi visas četras partijas pauda stingru apņēmību sadarboties priekšvēlēšanu un pēcvēlēšanu laikā. Šajās sanāksmēs tika apspriesti vairāki premjera amata kandidāti – Viktors Valainis, Didzis Šmits un Raimonds Bergmanis, kuru, kā premjera kandidātu, ieteica partija LunV.

ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze: ”Man ir tapis zināms, ka Latvijas Zaļā partija 14.Saeimas vēlēšanās startēs kopā ar Latvijas Reģionālo apvienību, kas nav slikti. ZZS šo apvienību redz kā konstruktīvu partneri nākamajā Saeimā. Arī pēc Zaļās partijas aiziešanas ZZS veidojošās partijās kopā darbosies vairāk nekā 2000 biedru, kas jau šobrīd aktīvi strādā pie Saeimas vēlēšanu programmas un sarakstu veidošanas. ZZS līderi publiskajā telpā politisko konkurentu virzienā nekad nav mētājušies ar nepārdomātiem vārdiem un skaļiem epitetiem. ZZS vienmēr ir aizstāvējusi nacionālās intereses, vietējos uzņēmējus un iestājusies par tradicionālām vērtībām. Šo pozīciju ZZS sola ieturēt arī turpmāk.”

Izstrādājot ZZS programmu un izvirzot deputāta kandidātus 14. Saeimas vēlēšanām, skaidri pastāvam uz solījumu – būt saimniekiem savā zemē! Būt saimniekiem savā sētā, novadā, pilsētā! Pašiem lemt un pašiem strādāt!

06.05.2022.