zzs.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši izskatīšanai parlamentā priekšlikumus par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinātās likmes 0% apmērā piemērošanu dabasgāzei, koksnes kurināmajam, elektroenerģijai un siltumenerģijai.
ZZS rosina līdz šā gada 31.decembrim piemērot 0% PVN likmi dabasgāzei, tās pārvades un sadales pakalpojumiem, koksnes kurināmā piegādēm mājsaimniecībām, siltumenerģijas piegādei, elektroenerģijai, tās pārvades pakalpojumiem, sadales pakalpojumiem, kā arī obligātā iepirkuma komponentēm.
Kā norāda ZZS līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Edgars Tavars, šobrīd nav laika vilcināt izšķiršanos par konkrētiem atbalsta mehānismiem, jo visa sabiedrība risinājumus gaida tagad – energoresursu krīzes kulminācijā, ziemas sezonā. “Diemžēl arī energoresursu krīze tiek risināta novēloti, neskatoties uz to, ka jau agrā rudenī bija visas indikācijas tam, ka šo rudens un ziemas sezonu pavadīs strauji pieaugošais energoresursu cenu kāpums,” norāda E.Tavars.
Arī ZZS līdzpriekšsēdētājs, Saeimas deputāts Armands Krauze akcentē, ka pašreizējos apstākļos ir svarīgi rīkoties, lai atbalsts visām iedzīvotāju grupām būtu pieejams un jūtams jau uzreiz. „Mūsu virzītie priekšlikumi paredz nepiemērot PVN likmi ar energoresursiem saistītajiem pakalpojumiem līdz šī gada beigām, tādējādi ļoti mērķēti sniedzot atbalstu, vienlaikus ar terminētu termiņu neradot būtisku fiskālo ietekmi uz valsts budžetu,” skaidro A.Krauze.
ZZS deputāti uzsver, ka parlamentam ir jārīkojas, ja valdība kavējas ar konkrētiem un sabiedrībai jūtamiem risinājumiem energoresursu sadārdzinājuma apstākļos. ZZS aicina Saeimu diskutēt gan par šiem priekšlikumiem, gan citām iniciatīvām, lai iedzīvotājiem kompensētu elektrības un apkures pakalpojumu cenu pieaugumu.

 

17.01.2022.