zzs.lv

Laikā, kad valdība vēl tikai diskutē, kā atbalstīt iedzīvotājus saistībā ar energoresursu cenu un līdz ar to elektrības un apkures rēķinu straujo kāpumu, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši izskatīšanai Saeimā priekšlikumus, lai uz laiku samazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi koksnes kurināmajam.
ZZS aicina PVN likmi 5% apmērā piemērot malkai, koksnes šķeldām vai skaidām, zāģskaidām un koksnes atlikumiem, arī brikešu, granulu vai tamlīdzīgā veidā, ja minētais kurināmais tiek izmantots mājsaimniecības vajadzībām. Samazināto PVN likmi deputāti aicina piemērot līdz 2023.gada sākumam.
Iepriekš ZZS Saeimas deputāti aicināja Saeimu nekavēties lemt par PVN likmes samazināšanu no 21% uz 5% elektroenerģijai, tās pārvades pakalpojumiem, sadales pakalpojumiem, kā arī obligātā iepirkuma komponentēm. Šāds priekšlikums tika iesniegts arī valsts budžeta 2022.gadam izskatīšanas gaitā, tomēr Saeimas vairākums nobalsoja pret palīdzību iedzīvotājiem.
ZZS Saeimas deputāti uzskata, ka līdz šim valdības iecerētie atbalsta pasākumi mājsaimniecībām saistībā ar energoresursu cenu kāpumu nav pietiekami, lai kompensētu rēķinu palielināšanos. Citas Eiropas valstis jau ir lēmušas par nodokļu likmes samazināšanu energoresursiem, tādējādi palīdzot gan iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem.

 

16.12.2021.