zzs.lv

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina valdību nekavējoties lemt par saprātīgiem un valsts tautsaimniecības interesēm atbilstošiem risinājumiem, lai vairāk nekā 7% nodarbināto nepaliktu bez darba un ienākumiem.
Šodien stājas spēkā valdības noteiktā prasība, ka darba pienākumus klātienē jebkurā nozarē pildīt var tikai pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 izgājušas personas. ZZS atbalsta nepieciešamību mazināt Covid-19 izplatību valsti, tomēr uzskata: nav pieļaujams, ka tautsaimniecība zaudē tūkstošiem nodarbināto.
„Valdība izliekas neredzam, ka jau šobrīd mājsaimniecības saskaras ar nebijuši augstiem elektrības un apkures rēķiniem. Tā vietā, lai meklētu adekvātus risinājumus, tūkstošiem cilvēku paliek bez darba un viņu ģimenes – bez iztikas līdzekļiem,” akcentē ZZS līdzpriekšsēdētājs Edgars Tavars, piebilstot, ka šāda valdības attieksme var novest pie ekonomiski aktīvo iedzīvotāju zaudēšanas, tiem ar ģimenēm aizbraucot darba meklējumos uz citām valstīm.
Arī ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze mudina valdību nekavējoties lemt, kā saprātīgi sabalansēt epidemioloģiskās drošības prasības un tautsaimniecības vajadzības. „Jau gadiem daudzās nozarēs uzņēmumi sūdzas par darba roku trūkumu, īpaši lauksaimniecībā. Tagad ar valdības lēmumu bez sadarbspējīga sertifikāta, neradot nekādus riskus apkārtējiem, zemnieks nevar braukt savā traktorā un apstrādāt zemi vai slaucēja doties uz kūti izslaukt govis,” norāda A.Krauze.
ZZS uzskata, ka valdībai nekavējoties jālabo kļūdas attiecībā uz nodarbinātību, lai tās neradītu neatgriezeniskas sekas ekonomikai un valsts sociālajai drošībai. „Izskatās, ka valdība pēdējo divu gadu laikā mērķtiecīgi cenšas sagraut mūsu tautsaimniecību: milzīgs valsts parāda pieaugums, haotiskie lēmumi par ierobežojumiem dažādās nozarēs, nokavēts atbalss uzņēmējiem un iedzīvotājiem, tagad arī aizliegums strādāt. Tas viss neliecina par pārdomātu un valsts interesēs balstītu rīcību,” uzskata ZZS.

 

15.12.2021.