zzs.lv

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina valdību nekavējoties pārskatīt aizliegumu uz visu ārkārtējās situācijas laiku (līdz 2022.gada 11.janvārim) ielu tirdzniecības organizēšanai gadatirgos, Ziemassvētku tirdziņos un līdzīgos pasākumos.
„Mēs pilnībā izprotam nepieciešamību tirdzniecību organizēt epidemioloģiski droši, lai kavētu vīrusa izplatību, tomēr nav skaidrs, kāpēc ielu tirdzniecība ir aizliegta, bet tajā pašā laikā patstāvīgās tirdzniecības vietas un tirgi ir atvērti visiem apmeklētājiem,” akcentē ZZS līdzpriekšsēdētājs Edgars Tavars.
ZZS uzskata, ka nav objektīvu šķēršļu, lai neatļautu ārtelpās gadatirgu un Ziemassvētku tirdziņu darbību, vienlaikus nodrošinot distanci starp apmeklētājiem un citus nepieciešamos epidemioloģiskās drošības pasākumus.
„Tā ir klaja nevienlīdzība: pastāvīgās tirdzniecības vietas var strādāt, bet mājražotāji un mazie amatnieki savus izstrādājumus realizēt nevar. Īpaši laikā pirms Ziemassvētkiem, kad ierasti šiem vietējiem ražotājiem ir aktīvākā darbība. Tirgojoties ārtelpās, ir iespēja nodrošināt visas prasības, lai tirdzniecība būtu droša, tāpēc aicinām valdību nekavējoties pārskatīt iepriekš nepamatoti noteiktos aizliegumus,” uzsver ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze.
ZZS ir pārliecināta, ka īpaši šobrīd, kad dažādi ierobežojumi būtiski skar dažādu nozaru uzņēmumos, ir ļoti svarīgi meklēt risinājumus, lai vietējie ražotāji spētu izdzīvot un turpināt savu darbību. Arī iedzīvotāju interesēs ir iegādāties vietējos ražojumus, tādējādi atbalstot Latvijas tautsaimniecību.

 

15.11.2021.