zzs.lv

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu un atbildīgos ministrus sabiedrībai skaidrot ārkārtējās situācijas laikā ieviestos ierobežojumus un to pamatotību.
Balstoties uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju, ZZS uzskata, ka sabiedrībai nav viennozīmīgi skaidrs, kādi ierobežojumi attiecas uz cilvēkiem, kuriem ir sadarbspējīgs sertifikāts kas apliecina vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas faktu, kā arī uz tiem, kuri nav vakcinējušies. Arī uzņēmējiem, īpaši pakalpojumu nozarēs strādājošajiem, jaunie ierobežojumi prasa pielāgot savu darbību.
ZZS mudina valdību skaidrot ieviestos ierobežojumus un to pamatotību, lai efektīvāk mazinātu Covid-19 izplatību valstī un vairotu sabiedrības uzticēšanos valdībai un tās pieņemtajiem lēmumiem.
ZZS līdzpriekšsēdētājs Armands Krauze arī norāda, ka nav skaidrs valdības lēmums izsludināt ārkārtējo situāciju uz trīs mēnešiem visā valstī. „Neapšaubāmi atsevišķas nozares, piemēram, veselības aprūpe saskaras pārslodzi, un tajā ārkārtas situācijas izsludināšana ir pamatojama. Tai pašā laikā nav skaidrs, kāpēc visā valstī ir jāpiemēro ārkārtējā situācija. Tāpēc aicinu premjeru to skaidrot un sniegt detalizētu pamatojumu,” akcentē A.Krauze. 
ZZS līdzpriekšsēdētājs Edgars Tavars norāda, ka ZZS neapšauba nepieciešamību rūpēties par sabiedrības veselību, tomēr vēlas vērst uzmanību uz to, ka atsevišķi ierobežojumi nav loģiski. „Piemēram, jaunieši var apmeklēt kino, bet piedalīties basketbola vai citu komandspēļu treniņos – nevar. Šāda nekonsekvence valdības lēmumos neveicina sabiedrības vēlmi līdzdarboties un uzticēties izpildvarai,” secina E.Tavars.

11.10.2021.