zzs.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši pieprasījumu iekšlietu ministrei Marijai Golubevai, aicinot skaidrot ilgstošu kavēšanos izbūvēt Latvijas – Baltkrievijas robežu, lai novērstu nopietnus apdraudējumus valsts drošībai.
ZZS deputāti norāda, ka pēdējā laikā pastiprinātu sabiedrības uzmanību ir piesaistījusi situācija uz Latvijas – Baltkrievijas robežas. Tās izbūvēšana ir ilgstoši kavējusies, lai gan spēkā ir 2018. gada iepirkuma rezultāti un līgums par robežas iekārtošanu. Saeimas deputāti vēlas noskaidrot, kā tiks izpildīts politiskais lēmums par Latvijas – Baltkrievijas robežas izbūvi, tādējādi nodrošinot valsts aizsardzību pret nelegālu imigrāciju.
ZZS deputāti aicina iekšlietu ministri skaidrot Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas joslas izbūvei piešķirtā finansējuma izlietojumu un to, kā tiks izpildīts Ministru prezidenta “politiskās dabas lēmums – nauda ir piešķirta, žogs ir jāizbūvē.” 
Tāpat deputāti vēlas noskaidrot, vai Iekšlietu ministrijā darbojas robežas izbūves uzraudzības komiteja un kādi ir tās darbības rezultāti.
Iekšlietu ministrei deputātiem būs jāskaidro arī iemesli, kas ir traucējuši un uz kāda likumīga pamata Iekšlietu ministrija ir apturējusi Latvijas – Baltkrievijas robežas izbūvi.
Vienlaikus deputāti aicina ministri sniegt savu vērtējumu par situāciju un Latvijas – Baltkrievijas robežas un vai kā tā ietekmē valsts drošības situāciju.

31.08.2021.