zzs.lv

Pēc Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas iniciatīvas parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija otrdienas, 8. jūnija, sēdē vērtēja labklājības ministra, Saeimas deputāta Gata Eglīša izteikumus par politisku principu piemērošanu pašvaldību attīstības atbalsta jautājumos, izsakot brīdinājumu, ka šādi paziņojumi neatbilst deputāta amatam.
ZZS aicināja vērtēt G.Eglīša komentāru pēc pašvaldību vēlēšanām, publiski paziņojot: „3.jūnija valdības restarts nozīmē to, ka lielās valsts budžeta, ES fondu, RRF [Eiropas Atveseļošanas un noturības mehānisma] naudas plūsmas kontrolēs 4 koalīcijas partijas, kas primāri rūpēsies par savām pašvaldībām”.
ZZS frakcija uzskata, ka šādi izteikumi ir nepieņemami un absolūti neizprotami, ievērojot to, ka valdībai un katram tās ministram ir jāstrādā visas valsts iedzīvotāju labā. Vienlaikus ZZS valde aicināja Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu nekavējoties vērtēt G.Eglīša atbilstību ministra amatam.
G.Eglītis, ZZS ieskatā, paužot draudus novadiem un pilsētām, kurās vēlētāji ir atbalstījuši citu, ne valdības koalīcijas partiju, politisko spēku pārstāvjus, ir ne tikai demonstrējis klaju nekompetenci, bet arī pārkāpis vairākas Saeimas deputātu ētikas kodeksa normas.
ZZS frakcija uzskatīja, ka pēc šādiem deputāta un valdības locekļa izteikumiem par to, ka Latvijā Eiropas fondu finansējumu plānots sadalīt nevis labākajiem projektiem, bet pēc politiskās piederības, Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai ir jāizvērtē deputāta izteikumi atbilstoši Saeimas deputātu ētikas kodeksam.

08.06.2021.