zzs.lv

28.05.2021
ZZS: Satversmes tiesas lēmums par Varakļānu novadu kārtējo reizi apliecina haosu valdošās koalīcijas darbā un lēmumos
Satversmes tiesas atzinums, ka Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā noteiktā Varakļānu novada pievienošana Rēzeknes novadam ir antikonstitucionāla, kārtējo reizi apliecina valdības koalīcijas partiju nespēju īstenot pārdomātas, sabiedrības un valsts interesēs balstītas reformas, tā vietā pieņemot haotiskus un prettiesiskus lēmumus, uzskata Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).
Jau administratīvi teritoriālās reformas sagatavošanas gaitā, kad apvienības „Attīstībai/Par! vadītā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija steigā, bez pienācīgām konsultācijām ar pašvaldībām virzīja pārzīmētu Latvijas karti, ZZS brīdināja par šādas rīcības iespējamajām sekām, atgādina ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. 
Tas nekavēja Saeimai ar koalīcijas balstu vairākumu pieņemt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, mainot novadu robežas bez jebkāda skaidra pamatojuma un konkrētiem kritērijiem, uz ko tagad norāda arī Satversmes tiesa.
Tagad, pašvaldību vēlēšanu priekšvakarā, secināts, ka Saeimas pieņemtā likuma atsevišķas normas neatbilst Satversmei – kā tas ir atzīts Varakļānu novada gadījumā. Neskatoties uz pašvaldības un tās iedzīvotāju vēlmi iekļauties Madonas novadā, koalīcija lēma, ka Varakļāni turpmāk būs Rēzeknes novadā, ko Satversmes tiesa atzinusi par likumdevēja patvaļīgu rīcību. 
„Koalīcija ar šādu haotisku rīcību ir nozagusi Varakļānu, Madonas un Rēzeknes novadu iedzīvotājiem vēlēšanas nedēļu pirms to norises,” uzsver E.Tavars, norādot, ka ZZS sagaida, ka koalīcija atzīs savas kļūdas un uzņemies atbildību par šādu haotisku lēmumu sekām, kas nelabvēlīgi ietekmē attiecīgo novadu attīstību un to iedzīvotāju intereses.

28.05.2021.