zzs.lv

Pēc Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas iniciatīvas vairāk nekā trešdaļa parlamenta deputātu rosina sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, lai aicinātu Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu atskaitīties par valdības paveikto, pildot parlamenta uzdevumus.
Parlamentārā valstī, kāda ir Latvija, valdība nevar izvairīties vai kavēties ar Saeimas lēmumu izpildi, uzskata ZZS Saeimas frakcijas deputāti.
Pirms nedēļas, 20.maijā, Saeima pieņēma lēmumu, ar kuru uzdeva Ministru kabinetam nekavējoties izstrādāt kārtību, kādā 2021.gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem spēles klātienē drīkst apmeklēt pret Covid-19 vakcinētas personas. Nedēļas laikā nav saņemta informācija par to, kā valdība paredzējusi izpildīt parlamenta uzdevumu.
„Tas ir tikai pēdējais piliens. Valdība nevar ignorēt Saeimas lēmumus un tādējādi radīt vēl lielāku neskaidrību sabiedrībā saistībā ar iespējamu Covid-19 ierobežojumu pārskatīšanu. Nemitīgi tiek solīti atvieglojumi vakcinētajām personām, lai arī citus mudinātu vakcinēties, tomēr konkrēti lēmumi un rīcība nav skaidri. Tas Saeimas deputātiem nav pieņemams, tāpēc vēlamies, lai valdības vadītājs un arī ministri parlamentam sniegtu detalizētu informāciju un atbildētu uz tiem jautājumiem, kas satrauc sabiedrību,” akcentē viens no Saeimas ārkārtas sēdes iniciatoriem, ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.
Pieprasot sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, deputāti rosina tās darba kārtībā iekļaut trīs jautājumus: Ministru prezidenta atskaiti par Saeimas lēmuma “Par 2021. gada pasaules čempionāta hokejā vīriešiem norisi ar skatītājiem klātienē” izpildi, veselības ministra Daniela Pavļuta atskaiti par paveikto esošo ierobežojumu pārskatīšanai/atcelšanai vakcinētajiem iedzīvotājiem vai personām, kuras ir izslimojušas Covid-19.
Tāpat, ievērojot to, ka ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir klātienē sekojis līdz Pasaules hokeja čempionāta norisēm, piedaloties tā atklāšanā, Saeimas deputāti vēlas dzirdēt ministra skaidrojumu par paveikto šī pasākuma laikā.
„Valdības darbs Covid-19 pandēmijas ierobežošanā ir haotisks un lēmumi sabiedrībai nav saprotami. Laikā, kad kaimiņvalstīm ir skaidri noteikti atvieglojumi vakcinētajām un ar Covid-19 pārslimojušajām personām, Latvijā notiek mīņāšanās uz vietas un nemitīgi tiek izteikti solījumi, bet pārdomāti un savlaicīgi lēmumi neseko. Ceram, ka premjers un ministri spēs Saeimai paskaidrot valdības plānoto rīcību,” norāda E.Tavars.
Satversme nosaka, ka Saeimas prezidijam ir jāsasauc Saeimas sēde, ja to prasa ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu. Prezidijs sasauc Saeimas ārkārtas sēdi kārtējās sesijas laikā ne vēlāk kā 24 stundu laikā.

27.05.2021.