zzs.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu nekavējoties vērtēt tieslietu ministra Jāņa Bordāna rīcību, iejaucoties tiesu varas darbā, un lemt par ministra atbilstību amatam.
Tieslietu padome pēc Jāņa Bordāna aicinājuma izvērtēt Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētāja Aigara Strupiša rīcības ētiskumu, aicinājusi ministru atturēties no tiesu sistēmas izmantošanas politiskajās interesēs, turpinot dialogu ar padomi, ievērojot profesionālās diskusijas principus.
ZZS valde atgādina LR Satversmes 83. pantu (Tiesneši ir neatkarīgi un vienīgi likumam padoti) un uzskata, ka Latvijā kā tiesiskā valstī nav pieļaujama tiesu varas neatkarības graušana vai izmantošana savtīgām politiskām interesēm. „Ir satraucoši, ka esam nonākuši situācijā, kad Tieslietu padomei ir jāaicina atbildīgo ministru nejaukties tiesu varas darbā un atturēties no tā politizēšanas,” akcentē ZZS.
ZZS valde uzskata, ka J.Bordāns jau vairākkārt ir demonstrējis neizpratni par tiesiskas valsts principiem, iejaucoties tiesu varas darbā. Vēl nesen Tieslietu padome vērtēja J.Bordāna izteikumus saistībā ar konkrētas krimināllietas saīsināto spriedumu, aicinot nekritizēt spriedumus pirms tie ir pieejami pilnā argumentācijā, bet, izsakot kritiku, ievērot civilizētas diskusijas principus, kā arī respektēt Satversmē un likumos noteiktos tiesas darbības principus un tiesneša neatkarību. Īpaši Tieslietu padome akcentēja tieslietu ministra atbildību un aicināja nepieļaut prettiesisku to tiesnešu ietekmēšanu, kuri skatīs šo lietu augstākās instancēs.
ZZS ir pārliecināta, ka Ministru prezidentam ir nekavējoties jāvērtē J.Bordāna atbilstība tieslietu ministra amatam, lai nepieļautu turpmākus uzbrukumus tiesu varai.

12.03.2021.