zzs.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija apsveic Valsts prezidenta Egila Levita iniciatīvu mudināt valdību noteikt samazinātās – 5% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi – grāmatniecības nozarei un drukātajiem medijiem, vienlaikus atgādinot, ka šāda iniciatīva no ZZS puses izskanēja jau 2021.gada valsts budžeta izskatīšanas laikā, tomēr tā tika Saeimā noraidīta.
ZZS deputāti Dana Reizniece-Ozola, Viktors Valainis, Gundars Daudze, Raimonds Bergmanis, Jānis Dūklavs un Janīna Jalinska, Saeimā debatējot par 2021.gada valsts budžeta projektu un to pavadošajiem likumprojektiem, piedāvāja likumā par PVN paredzēt, ka nodokļa samazināto likmi 5% apmērā piemēro grāmatu izdošanai, tai skaitā e-grāmatām.
ZZS Saeimas frakcija pauž nožēlu, ka tikai tagad Valsts prezidents ir nolēmis aktīvāk iesaistīties tautsaimniecības atbalsta jautājumos un aicinājis Ministru prezidentu, finanšu ministru un kultūras ministru sadarbībā ar nozares pārstāvjiem izvērtēt iespēju noteikt PVN samazināto likmi 5% apmērā mācību literatūras, oriģinālliteratūras un periodisko izdevumu piegādei un to abonentmaksai.
„Iekļaujot samazinātās PVN likmes piemērošanu grāmatu izdošanai 2021.gada budžetā, jau no gada sākuma nozare, kura šobrīd strādā ierobežojumu ēnā, tiktu kaut nedaudz atbalstīta. Lai gan iniciatīva ir nedaudz novēlota, mēs to pilnībā atbalstam un sagaidām aktīvu valdības rīcību, lai Valsts prezidenta priekšlikumus iespējami drīzākā laikā ieviestu dzīvē,” akcentē ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis.

02.02.2021.