zzs.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde aicina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu nevilcināties un nekavējoties nosaukt veselības ministra amata kandidātu, lai vēl šonedēļ Saeima varētu lemt par tā apstiprināšanu.
Šobrīd, kad valstī COVID-19 izplatības dēļ ir izsludināta ārkārtējā situācija, un veselības aprūpes sistēma saskaras ar pārslodzi, premjera rīcība, pieprasot veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju un vienlaikus nevirzot jaunu kandidātu, ir uzskatāma par bezatbildīgu, uzskata ZZS.
Līdz Saeima apstiprinās amatā jaunu veselības ministru nozares pārraudzība būtu jāuzņemas pašam valdības vadītājam, nevis jāaicina citus nozares ministrus līdztekus tiešajiem pienākumiem risināt arī veselības aprūpes un COVID-19 ierobežošanas jautājumus, akcentē ZZS valde.
Ministru kabineta iekārtas likums nosaka, ka Ministru prezidents ir politiski atbildīgs par Ministru kabineta darbu kopumā, tādēļ K.Kariņš, izsakot neuzticību ministrei I.Viņķelei, nevar norobežoties un ir jāturpina atbildīgs darbs, lai sabiedrībai būtu pārliecība par valdības stabilitāti un spēju koordinēt COVID-19 izplatības ierobežošanu.

05.01.2021.