zzs.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāte Dana Reizniece-Ozola piekritusi piedāvājumam ieņemt starptautiskās šaha federācijas FIDE rīkotājdirektores un valdes priekšsēdētāja vietnieces amatu, tādēļ noliek Saeimas deputāta mandātu.
FIDE apvieno 190 valstis, to federācijas un desmitiem miljonu sportistu un ir lielākā un ietekmīgākā šaha organizācija pasaulē. D.Reizniece-Ozola uzsver, ka darbam FIDE vēlas veltīt visu laiku un enerģiju, līdzīgi kā citiem uzdevumiem, lai tas būtu ar jēgu un dotu gandarījumu. FIDE rīkotājdirektores amats ir viens no augstākajiem, kāds Latvijai bijis kādā no starptautiskām sporta organizācijām.
ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis atzīst, ka D.Reizniece-Ozola bijusi spēcīgs ZZS komandas biedrs, un viņas jaunais amats FIDE ir ļoti augsts novērtējums ne tikai D.Reizniecei-Ozolai personiski, bet arī Latvijai un mūsu valsts šaha tradīcijām. „Prieks un pagodinājums, ka ZZS cilvēku profesionalitāte un spējas tiek starptautiski atzītas, un vēlam panākumus D.Reizniecei-Ozolai, nesot Latvijas vārdu pasaulē,” uzsver U.Augulis.
D.Reiznieces-Ozolas pēdējie 10 profesionālie gadi ir saistīti ar politiku. Viņa izsaka pateicību vēlētājiem par uzticību un pastāvīgu atbalstu, kas ļāvis paveikt Latvijai nozīmīgas lietas: ekonomikas ministres amatā atvērt gāzes tirgu, pasargāt cilvēkus no ātro kredītu jūga, finanšu ministres amatā ieviest 0% uzņēmuma ienākuma nodokļa likmi reinvestētajai peļņai, mazināt ēnu ekonomiku.
„Ar pilnu atdevi esmu strādājusi gan valdībā, gan Saeimā, pozīcijā un opozīcijā. Pateicos par sadarbību visiem līdzšinējiem politiskajiem partneriem. Gandarījumu rada, ka pieaugoša populisma un politiskas agresivitātes apstākļos ir saglabātas konstruktīvas un cieņpilnas attiecības. Novērtēju arī rūdījumu, ko devuši politiskie oponenti,” atzīst D.Reizniece-Ozola.
Īpašu paldies viņa izsaka komandas biedriem no Latvijas Zemnieku savienības un tās sadarbības partneriem, ar kuriem kopā pieredzēti gan politiskie panākumi, gan grūtāki laiki. „Lielai daļai Latvijas vēlētāju ir nepieciešams spēcīgs vērtību aizstāvis. Vēlu Latvijas Zemnieku savienības biedriem būt gudriem, stipriem, konsekventiem, atbrīvojoties no šķēršļiem, kas pagaidām traucē kļūt par visu konservatīvo spēku saliedējošu centru Latvijas politikā. Pārliecību dod tie patriotiskie, saimnieciskie, nosvērtie un pamatīgie sava darba pratēji, kurus partijas biedru rindās esmu sastapusi visos Latvijas novados,” norāda D.Reizniece-Ozola. 
Viņa turpinās būt Latvijas Zemnieku savienības biedre un atbalstīs labas pārmaiņas partijā. Pildot jaunos FIDE darbā pienākumus, D.Reizniecei-Ozolai Latviju pamest nenāksies.

04.01.2021.