zzs.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti, reaģējot uz pretrunīgu informāciju, sagatavojuši pieprasījumus veselības ministrei Ilzei Viņķelei, aicinot skaidrot gan Covid-19 slimnieku ārstēšanas kārtību, gan vakcinācijas plānu pret Covid-19.
Šonedēļ masu medijos izskanēja informāciju par Liepājas reģionālajā slimnīcā mirušo Covid-19 pacienti, izgaismojot nepilnības pacientu ārstēšanas organizācijā. Ievērojot to, ka cīņa ar vīrusa izplatību ir prioritāte un katra pacienta atbilstoša aprūpe un ārstēšana ir būtiski svarīga, ZZS Saeimas deputāti pieprasa veselības ministrei skaidrot, kā tiek organizēta Covid-19 pacientu plūsma ārstniecības iestādēs un kā tiek nodrošināta medikamenta "Remdesivir", pieejamība.
Tāpat veselības ministre aicināta sniegt pilnu un detalizētu informāciju par vakcinācijas plānu pret Covid-19. Deputāti vēlas noskaidrot, vai atbilst patiesībai informācija, ka Latvija pasūtījusi kritiski mazu Covid-19 vakcīnu devu daudzumu un uz kādiem apsvērumiem Latvija balstījusies, izvēloties konkrēto vakcīnu devu daudzumu un to piegāžu termiņus.
Pieprasījumā arī iekļauti jautājumi par to, vai un kāpēc tika mainīts pirmajā kārtā piegādājamo vakcīnu daudzums un vai šādas izmaiņas nav saistītas ar to, ka citas Eiropas Savienības valstis ir apsteigušas Latviju. Tāpat ministre lūgta skaidrot, vai Latvijā ir izstrādāts kāds alternatīvs plāns gadījumam, ja vakcīnu iegāde nopietni kavēsies, Eiropas Zāļu aģentūrai neapstiprinot “AstraZeneca” vakcīnas. 
Deputātiem aktuāls ir arī jautājums par plānoto vakcinēto skaitu pret Covid-19 šogad decembrī un nākamā gada laikā, tai skaitā par plašāku ārstniecības iestāžu, arī privāto, iesaistīšanu vakcinācijas procesā. 

30.12.2020.