zzs.lv

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputāti vērsušies Mandātu, ētikas un iesnieguma komisijā, aicinot nevilcināt lēmuma pieņemšanu saistībā ar deputāta Artusa Kaimiņa izdošanu kriminālvajāšanai apsūdzībā par grāmatvedības dokumentu viltošanu. Kā uzsver ZZS, komisijas lēmums nepieciešams, lai kliedētu sabiedrībā esošo neizpratni un nekavētu tālāku procesuālo darbību veikšanu no prokuratūras puses.
Jau no šā gada oktobra beigām, kad prokuratūra lūdza Saeimu piekrist izdot A.Kaimiņu kriminālvajāšanai pēc Krimināllikuma 217.panta 1.daļas par uzņēmumam vai organizācijai likumos noteikto grāmatvedības dokumentu, gada pārskatu, statistikas pārskatu vai statistiskās informācijas slēpšanu vai viltošanu, Mandātu, ētikas un iesnieguma komisija nav paveikusi savu darbu – pieņēmusi lēmumu. 
„Tas rada šaubu ēnu par komisijas darbu un ieinteresētību palīdzēt prokuratūrai noskaidrot lietas apstākļus. Šis Dāmokla zobens nevar bezgalīgi karāties virs Saeimas, un atbildīgajai komisijai beidzot jādod skaidra atbilde,” akcentē ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis.
ZZS Saeimas frakcijas deputāti ļoti nopietni uztver prokurora Māra Urbāna šonedēļ masu medijiem teikto, ka Saeimas kavēšanās izdot kriminālvajāšanai deputātu var ietekmēt lietas izmeklēšanas kvalitāti, proti – prokurors nevar izsniegt apsūdzību un veikt turpmākās procesuālās darbības, kamēr Saeima nav lēmusi par deputāta izdošanu kriminālvajāšanai.
ZZS Saeimas frakcijas deputāti aicina Mandātu, ētikas un iesnieguma komisijas vadītāju ņemt piemēru no citu komisiju vadītājiem, kuri pat attālinātās darbības apstākļos spēj organizēt komisiju darbu, kas ļauj izskatīt steidzamus jautājumus.
„Mūsuprāt, nenosakot konkrētu laiku, kad komisija atgriezīsies pie lemšanas par deputāta A.Kaimiņa izdošanu kriminālvajāšanai, tiek sabiedrībai raidīti nepareizi signāli: par īpašu attieksmi pret vienu no deputātiem”, teikts ZZS vēstulē. Kā apstiprinājusi prokuratūra, tad krimināllietā ir iegūti pietiekami pierādījumi, lai celtu apsūdzību A.Kaimiņam par to, ka viņš ar nodomu esot piedalījies SIA "Al De Media" grāmatvedības dokumentu viltošanā.
ZZS Saeimas frakcija uzskata, ka vēl šajā gadā Saeimas Mandātu, ētikas un iesnieguma komisijai nepieciešams rīkoties, lai nekavētu prokuratūras tālāku darbu.

22.12.2020.