zzs.lv

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija aicina valdību pārdomāti un atbildīgi lemt par trūkumu novēršanu brīvdienās pieejamo preču klāstā, lai kārtējo reizi lieki nesatrauktu sabiedrību un arī neradītu neskaidras situācijas tirgotājiem.
ZZS Saeimas frakcijas deputāti atbalsta centienus mazināt COVID-19 izplatību, tomēr akcentē, ka laikā, kad sabiedrība, tai skaitā uzņēmēji, ir spiesti ievērot dažādus ierobežojumus, nav pieļaujams, ka atsevišķi valdības lēmumi rada papildus satraukumus vai neskaidrības.
Valdībai lemjot par ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 11.janvārim un nosakot ierobežojumus tirdzniecības vietu darbībai, tostarp precēm, kuras brīvdienās un svētku dienās nebūs iegādājamas, nav skaidri šo ierobežojumi mērķi un to piemērošanas iespējamība.
Piemēram, degvielas uzpildes stacijās varēs iegādāties degvielu un pārtikas preces, kā arī atsevišķas higiēnas preces, bet nevarēs iegādāties autopiederumus: vējstiklu šķidrumu, eļļas u.c. Savukārt kioskos nevarēs iegādāties "Rīgas satiksmes" "e-talonu", bet sērkociņus varēs nopirkt.
„Šie un citi piemēri parāda, ka valdības lēmums nav bijis pārdomāts, ir haotisks un rada vairāk papildus jautājumu nekā atbilžu. Aicinām valdību novērst jau konstatētās nepilnības saistībā ar ierobežojumiem COVID-19 izplatības mazināšanai un aktīvāk skaidrot sabiedrībai pieņemto lēmumu mērķus un pamatotību,” uzsver ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Uldis Augulis.
ZZS Saeimas frakcijas deputāti, parlamentā diskutējot par valdības izsludinātās ārkārtējas situācijas apstiprināšanu, jau vairākkārt norādījuši uz to, ka šādai rīcībai jābūt mērķtiecīgai un sabiedrībai labi izprotamai, tai skaitā nepieciešams operatīvi lemt arī par kompensējošiem pasākumiem tiem, kurus skar ieviestie ierobežojumi.

04.12.2020.