zzs.lv

28.oktobrī, kad Saeima sāks skatīt 2021.gada valsts budžeta projektu pirmajā lasījumā, iedzīvotāji aicināti pulcēties miermīlīgās protesta akcijās un paust savu nostāju par valdības piedāvātajiem pasākumiem valsts finanšu galvenajā dokumentā.
Latvijas Zemnieku savienības (LZS) Uzņēmēju padome 28.oktobrī, plkst. 10.00, pie Saeimas organizē mazo uzņēmēju protesta akciju "ATDOD KAROTI". „Valdība, neskatoties uz to, ka COVID pandēmijas rezultātā tautsaimniecībā ir vērojama lejupslīde un daudzi saskaras ar ieņēmumu samazinājumu, piedāvā celt nodokļus mikrouzņēmumiem, patentmaksātājiem un radošajām personībām. Uz šo cilvēku un viņu ģimeņu rēķina valdība vēlas nākamgad iekasēt 80 miljonus eiro, bet 2022.gadā – jau 140 miljonus,” skaidro LZS priekšsēdētājs Armands Krauze.
LZS aicina mazos uzņēmējus paust savu nostāju pret šādu politiku, kas ir pretrunā ekonomiskajai loģikai un var iznīcināt tūkstošiem darba vietu.
Latvijas Zaļā partija (LZP) 28.oktobrī aicina pie Saeima pulcēties Latvijas pašvaldību atbalstam.
„Valsts budžets ir kompromiss, salāgojot iespējas ar vajadzībām, tomēr šoreiz iznācis brāķis – valdība vēlas valsts budžetu lāpīt uz pašvaldību un to iedzīvotāju rēķina. Mainot iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadalījumu, pašvaldību budžeti neiekasēs 90,9 miljonus eiro, bet tie nonāks valsts budžetā,” akcentē LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, norādot, ka šāda attieksme pret reģioniem un tajos dzīvojošajiem nav pieņemama. 
„Jāsaprot, ka cietēji būs pašvaldībās strādājošie pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi, sociālie darbinieki u.c., nebūs iespēja uzturēt un attīstīt infrastruktūru, piemēram, ceļus, nodrošināt pašvaldību pakalpojumus. Valsts neizdarības uzkraut uz iedzīvotāju pamatvajadzībām pašvaldībās nedrīkst,” uzskata LZP. 
Pret valdības sagatavoto 2021.gada valsts budžeta projektu un to pavadošajiem likumprojektiem iebilst daudzas uzņēmēju organizācijas, darba devēji un darbinieki.

27.10.2020.