zzs.lv

Saeima ceturtdien, 10. janvārī, atbalstīja Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas rosināto lēmumprojektu par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanu. Par balsoja 86 parlamentārieši.
Saeimā atbalstītais lēmums paredz aicinājumu Ekonomikas ministrijai steidzami izstrādāt tiesību aktus OIK atcelšanai no 2019. gada 31. marta ar mērķi samazināt elektroenerģijas izmaksas visiem Latvijas patērētājiem.
Saeima aicina Ekonomikas ministriju ievērot tiesiskuma principus un, izstrādājot OIK atcelšanas risinājumus, nepieļaut šo maksājumu veikšanu no citiem finanšu avotiem, to pārveidi par cita veida maksājumiem, kā arī mainot šo maksājumu nosaukumu.
ZZS, rosinot šī Saeimas lēmuma pieņemšanu, uzskata, ka Ekonomikas ministrijai ir jāizbeidz Latvijas iedzīvotājiem netaisnīgu, uz atsevišķām personām vērstu atbalsta režīmu.
"Times New Roman";mso-bidi-font-family:"Times New Roman";mso-ansi-language:
LV;mso-fareast-language:ZH-TW;mso-bidi-language:AR-SA'>Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija nodrošinās parlamentāro kontroli par Saeimā atbalstītā lēmuma turpmāko virzību.

10.01.2019.