zzs.lv

Piektdien, 14. decembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs apspriedās ar Latvijas lauksaimnieku organizāciju vadību un pārrunāja ceturtdien, 13. decembrī, Baltijas valstu lauksaimnieku rīkotās akcijas Briselē, lai pievērstu citu ES dalībvalstu vadītāju un Eiropas Komisijas uzmanību netaisnīgajam tiešo maksājumu sadalījumam, kas diskriminē vairāku valstu zemniekus un nostāda viņus nevienlīdzīgos konkurences apstākļos.
Latvijas, Lietuvas un Igaunijas lauksaimnieki 13. decembrī rīkoja divas plašas akcijas Briselē, protestējot pret tiešo maksājumu netaisnīgo sadalījumu dalībvalstu starpā. Turklāt Baltijas valstu otrajai akcijai pievienojās arī lauksaimnieki no Polijas, Čehijas un Slovākijas.
“Ir ļoti svarīgi, ka lauksaimnieki atbalsta Zemkopības ministrijas cīņu par taisnīgiem tiešmaksājumiem zemniekiem arī ar šādām labi pamanāmām akcijām Briselē, kas pievērš starptautiskās sabiedrības un citu dalībvalstu vadītāju uzmanību tiešo maksājumu nevienlīdzīgajam sadalījumam dalībvalstu starpā. Ir ļoti svarīgi, ka vienots viedoklis un prasība par taisnīgiem tiešmaksājumiem ir visām trim Baltijas valstīm. Esmu ļoti gandarīts, ka vakar ar savu atbalstu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas zemniekiem pievienojās arī lauksaimnieki no Polijas, Čehijas un Slovākijas, kas arī nav apmierināti ar tiešmaksājumu sadalījumu t.s. veco un jauno dalībvalstu starpā. Turklāt akcijas laikā Briselē ar Baltijas lauksaimniekiem solidarizējās arī Eiropas Piena padomes pārstāvji, franču, beļģu, holandiešu, šveiciešu un norvēģu zemniekiem norādot, ka mēs visi esam vienotā Eiropas Savienības tirgū, tāpēc arī atbalstam ir jābūt līdzvērtīgam visām valstīm,” pēc sarunas ar Latvijas lauksaimnieku organizāciju pārstāvjiem sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.
Zemkopības ministrs uzsvēra, ka arī  turpmāk ir ļoti svarīgi saglabāt Baltijas un citu valstu vienotību  prasībā par taisnīgu tiešmaksājumu ieviešanu pēc 2020. gada, jo kopā šīs  valstis veido būtisku spēku cīņā par savu lauksaimnieku interešu  aizstāvību.

14.12.2018.