AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / SAEIMĀ


79815

ZZS ar Brīvo arodbiedrību savienību vienojas par sadarbību
Apskatīt komentārus (0)


13.07.2017


 

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze ceturtdien, 13. jūlijā, ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētāju Egilu Baldzēnu parakstīja memorandu, vienojoties par turpmāku sadarbību.

 

Memorands paredz ZZS un LBAS kopēju redzējumu attiecībā uz darba samaksas, nodokļu un nodevu politiku, veicinot nodokļu sistēmas taisnīgumu un progresivitāti, samērojot to ar iedzīvotāju maksātspēju.

Vienlaikus paredzēts mazināt ienākumu nevienlīdzību, ēnu ekonomikas īpatsvaru tautsaimniecībā, līdzsvarot darbaspēka un kapitāla nodokļu slogu, konsekventi paaugstināt minimālo algu, neapliekamo minimumu un nodokļu atvieglojumus apgādājamām personām.

Memorandā akcentēti arī jautājumi saistībā ar darbinieku tiesību aizsardzību, sadarbību ar arodbiedrībām. ZZS un LBAS tāpat vienojas par mērķtiecīgu rīcību, sekmējot sabiedrisko pakalpojumu pieejamību un kvalitāti, īpaši attiecībā uz veselības aprūpi, izglītību, zinātni un augstskolas.

Apliecinot gatavību nodrošināt sociālo partneru savlaicīgu un efektīvu iesaisti ekonomikas pārvaldības struktūrās nacionālā līmenī, ZZS ar LBAS kopīgi iestājas par sociālo taisnīgumu, solidaritāti, vienlīdzību Latvijā un arodbiedrību lomas stiprināšanu.

Gan A.Krauze, gan E.Baldzēns atzinigi novērtēja līdzšinējo sadarbību, uzturot ciešu sociālo dialogu gan valdības līmenī, gan Saeimā. 

ZZS valdes priekšsēdētājs A.Krauze norāda, ka ZZS plaši sadarbojas ar nevalstiskajām organizācijām un ir gatava allaž uzklausīt to viedokļus un priekšlikumus, kas ļauj pieņemt pamatotus, sabiedrības interesēm atbilstošus lēmumus. „Esam pateicīgi sociālajiem partneriem, arī LBAS, par aktīvu iesaistīšanos nodokļu politikas reformas izstrādē. Plašu diskusiju rezultātā ir panākts kopīgs valdības un sociālo partneru redzējums par nodokļu sistēmas pilnveidošanu, un šobrīd visi likumprojekti jau nonākuši Saeimā,” akcentē A.Krauze.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv