AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / SAEIMĀ


77413

Saeimā rīko starptautisku konferenci par risinājumiem veselības aprūpes finansēšanai
Apskatīt komentārus (0)


28.03.2017


Saeimas namā piektdien, 31.martā, notiks starptautiska konference „Vai veselības apdrošināšana var glābt veselības aprūpi Latvijā?”, kurā veselības, apdrošināšanas un citu jomu lietpratēji meklēs Latvijas situācijai piemērotāko risinājumu veselības nozares finansēšanai.

“Veselības nozarē situācija ir gluži revolucionāra - visi iesaistītie saprot, ka dzīvot pa vecam vairs nevar. Nozarē akūti trūkst līdzekļu, turklāt daudzus iedzīvotājus nepamet sajūta, ka arī esošā nauda netiek apsaimniekota pietiekami efektīvi. Nozare pilnīgi noteikti ir pārmaiņu priekšā, un piektdien pulcēsimies, lai diskutētu, kā valstī mainīt veselības aprūpes finansēšanas sistēmu. Iepazīsimies ar ārvalstu pieredzi obligātās veselības apdrošināšanas jomā, vērtējot, vai šis modelis būtu efektīvs arī Latvijas apstākļos,” norāda Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Konferenci atklās A.Barča un veselības ministre Anda Čakša. Konferences dalībniekus videouzrunā sveiks arī Eiropas Savienības (ES) veselības aprūpes un pārtikas drošuma komisārs Vitenis Polivs Andrukaitis (Vytenis Povilas Andriukaitis) un ES Tiesas tiesnesis tienesis Egils Levits.

Konferences dalībniekus uzrunās Latvijas un ārvalstu lietpratēji, tostarp apdrošināšanas speciālisti, valsts pārvaldē strādājošie, darba devēju un arodbiedrību pārstāvji. Viens no pasākuma mērķiem ir analizēt Lietuvas un Igaunijas pieredzi obligātās veselības apdrošināšanas jomā. Konferences ietvaros paredzēta arī paneļdiskusija par turpmāko veselības apdrošināšanas attīstību Latvijā.  

Konference „Vai veselības apdrošināšana var glābt veselības aprūpi Latvijā?” notiks piektdien, 31.martā, pulksten 10.00 Saeimas ēkā Jēkaba ielā 6/8 Baltiešu zālē. Tai tiešsaistē varēs sekot arī Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv