AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   

Rosina palielināt finansējumu valsts meliorācijas sistēmu uzturēšanai
Apskatīt komentārus (0)


08.02.2018


Zemkopības ministrija ir sagatavojusi informatīvo ziņojumu par nepieciešamo finansējumu valsts nozīmes meliorācijas sistēmu uzturēšanai, ko ceturtdien, 8. februārī, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē. 

 

Latvijas ģeogrāfiskajos apstākļos, kad pārmērīgi nokrišņi, plūdi un pali spēj negatīvi ietekmēt iedzīvotāju dzīves vidi un kvalitāti, meliorācijai ir liela nozīme. 

 

Pastiprināto nokrišņu daudzums aizvadītā gada otrajā pusē nozīmīgi skāra vairākus tautsaimniecības sektorus, tostarp valsts un valsts nozīmes meliorācijas sistēmas. Kopējais nokrišņu daudzums Latvijā augustā pārsniedza 20% no mēneša normas, septembrī 95%, oktobrī 58%, novembrī 13%, decembrī 19% no mēneša normas. 

 

Lai veicinātu ilgtspējīgu meliorācijas sistēmu pārvaldības mehānismu, Zemkopības ministrija rosina līdz 2021. gadam valsts budžetā pakāpeniski palielināt finansējumu valsts un valsts nozīmes meliorācijas sistēmu uzturēšanas vajadzībām līdz 1 450 910 eiro.

 

Vairāk informācijas par ZM informatīvo ziņojumu varat gūt Ministru kabineta tīmekļvietnē - “Informatīvais ziņojums par papildu finansējumu valsts un valsts nozīmes meliorācijas sistēmu ekspluatācijai un uzturēšanai”. Informatīvais ziņojums tiks skatīts valdībā.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv