AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   

Plāno atbalstīt papildu dīķu platības pieteikšanu un esošo ūdens vides saistību pagarināšanu
Apskatīt komentārus (0)


17.05.2018


Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumu projektu valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtībā pasākumam „Akvakultūra, kas nodrošina vides pakalpojumus”. Projektu ceturtdien, 17. maijā, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē. 

 

Dīķi ir nozīmīga ekosistēmas sastāvdaļa, kas veido bāzi dažādu augu un putnu sugu dzīvotnēm un biotopiem. Vidi saudzējoša saimniekošana samazina ietekmi uz virszemes un pazemes ūdeņu kvalitāti, mazina piesārņojuma risku un nodrošina dažādas ekosistēmas dzīvotņu saglabāšana, tādējādi sekmējot bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu. 

 

Lai veicinātu vides un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu un uzlabošanu, ir sagatavots grozījumu projekts, paredzot iespēju akvakultūras saimniecībām, kuras patlaban saņem atbalstu, pieteikt atbalstam jaunu, iepriekš nepieteiktu papildu dīķu platību līdz 2018. gada 3. augustam. 

 

Papildus tam grozījumu projektā paredzēta iespēja akvakultūras saimniecībām no nākamā gada pagarināt uzņemtās ūdens vides saistības par platībām, par kurām ir noslēdzies piecu gadu saistību periods, turpmākajiem gadiem, bet ne ilgāk kā līdz 2022. gadam.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv