AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / SAEIMĀ


81566

M.Kučinskis: veselības aprūpei vajadzīga papildu nauda un efektīva kontroles sistēma
Apskatīt komentārus (0)


09.10.2017


Ministru prezidents Māris Kučinskis pirmdien, 9.oktobrī, piedalījās konferencē “Jaunais Veselības aprūpes finansēšanas likums: izaicinājumi un iespējas”.

Uzrunājot konferences dalībniekus, Ministru prezidents apliecināja, ka nākamgad veselības aprūpei tiks novirzīts rekordliels finansējuma palielinājums vairāk nekā 200 miljonu eiro apmērā, tādējādi pakāpeniski tuvojoties veselības finansējumam 4% apmērā no iekšzemes kopprodukta 2020.gadā, kas solīts sociālajiem partneriem. 

Vienlaikus M. Kučinskis uzsvēra, ka ir svarīgi, lai tiktu nodrošināta piešķirtā finansējuma efektīva kontrole un šī nauda sasniegtu savu mērķi.

"Ar sociālajiem partneriem esam vienojušies, ka finansējuma  izlietojumam jābūt rūpīgi kontrolētam, un gan Latvijas Darba devēju  konfederācija, gan Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība būs iesaistīta  šajā procesā, turklāt manā skatījumā tam jānotiek augstākajā šo  organizāciju vadības līmenī, lai vajadzības gadījumā sekotu ātra  rīcība,” sacīja M. Kučinskis.

Tāpat Ministru prezidents norādīja, ka uz jau esošu valsts institūciju bāzes jāizveido institūcija, kas nodrošinātu, lai Latvijā pilnvērtīgi strādātu veselības apdrošināšanas sistēma, lai būtu efektīva sasaiste starp naudas piešķīrumu un pakalpojumu saņemšanu. M. Kučinskis akcentēja, ka ir jābūt pienācīgai kapacitātei, lai veiksmīgi izdotos valstī atjaunot efektīvu veselības aprūpes sistēmu.

Konferencē piedalījās arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, veselības ministre Anda Čakša, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Saeimas deputāti, kā arī pārstāvji no dažādām valsts un sabiedriskajām organizācijām.

Veselības aprūpes finansēšanas likums ir apstiprināts Ministru kabinetā, kā arī Saeimā 1.lasījumā.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv