AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / NOVADOS


81518

Ministru prezidents: valdība un LPS parakstījuši vēsturisku vienošanos
Apskatīt komentārus (0)


05.10.2017


Ministru prezidents Māris Kučinskis un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis ceturtdienm 5. oktobrī, Rīgā parakstīja Ministru kabineta un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 2018. gada vienošanos un domstarpību protokolu.

Šajā protokolā ir noteikti galvenie abu pušu sadarbības prinipi. “Šā protokola parakstīšana faktiski ir vēsturisks brīdis – valdība un LPS konstruktīvās sarunās ir panākušas vienošanos gandrīz visos pašvaldību pieteiktajos jautājumos. Ir svarīgi, lai pašvaldības un to pārstāvošā organizācija būtu stipra.

Valdība izstrādājot un apstiprinot nodokļu reformu ir nodrošinājusi līdzvērtīgas attīstības iespējas visos pārvaldes līmeņos.

Ir panākta vienošanās par pašvaldību ieņēmumu īpatsvaru kopbudžeta nodokļu ieņēmumos - 19,6 %. Tāpat pašvaldībām 2018. gadā tiek prognozēti par 91,2 miljoniem eiro jeb par 6% lielāki ieņēmumi nekā 2017. gadā. Jāpiemin arī, ka, atbilstoši Finanšu ministrijas aplēsēm, visām pašvaldībām tiek prognozēts ieņēmumu pieaugums salīdzinot ar 2017. gadu.

Starp valdību un LPS ir panākta vienošanās par aizņēmumu politiku 2018. gadā, panākot saprātīgu kompromisu pašvaldību pieteikto problēmu risinājumam. Ir arī panākta vienota izpratne par atbalstu Latvijas pievienošanos Eiropas vietējo pašvaldību hartai pilnā apmērā. Tas nepieciešams, jo, lai varētu izdarīt aizņēmumus kapitālieguldījumu finansēšanai, vietējām varām likuma robežās jābūt pieejamam nacionālajam kapitāla tirgum.

Valdība arī ir atbalstījusi papildus valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu valsts vietējo autoceļu sakārtošanai.

Ministru kabineta un Latvijas Pašvaldību savienības vienošanās un domstarpību protokols
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv