AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   
86907

Ministru prezidents: Latvijā ir draudzīga uzņēmējdarbības vide sadarbībai ar Ķīnu
Apskatīt komentārus (0)


07.07.2018


Ministru prezidents Māris Kučinskis sestdien, 7. jūlijā, Sofijā tikās ar Ķīnas premjerministru Lī Kecjanu (Li Keqiang). Tikšanās laikā tika apspriesta abu valstu sadarbība, īpaši akcentu liekot uz ekonomiskajiem jautājumiem.

Baltijas valstīs pagājušā gada laikā uzņemti ap 60 tūkstoši ceļotāju no Ķīnas (šis rādītājs katru gadu pieaug aptuveni par 30%). M. Kučinskis pauda pārliecību, ka Baltijas reģions ir sasniedzis pietiekošu kapacitāti un komerciālo lietderību tiešas regulārās aviosatiksmes nodrošināšanai starp Ķīnu un Rīgu kā reģiona centru. Sadarbībā ar Kazahstānā reģistrētu aviosabiedrību “SCAT” tiek plānots šogad uzsākt regulārus lidojumus maršrutā Rīga – Hainaņa – Rīga.

Tāpat Ministru prezidents pauda interesi par praktisku tālāku konteinervilcienu maršrutu starp Ķīnu un Eiropu attīstību.

 Viņš arī apliecināja, ka Latvijā augstākajā politiskajā līmenī ir  atbalsts Ķīnas investīciju ienākšanai Latvijas transporta  infrastruktūrā.

“Latvijā ir draudzīga uzņēmējdarbības vide, tā ir gatava dažāda veida sadarbībai ar Ķīnu,” teica Ministru prezidents.

M. Kučinskis saņēma Ķīnas premjera apliecinājumu, ka šī valsts ir gatava turpināt dialogu, kā arī sadarbību ar Latviju dažādās jomās. Tāpat Lī Kecjans tikšanās laikā apsveica Ministru prezidentu Latvijas simtgadē.

Abu pušu tikšanās notika Sofijā Centrāleiropas, Austrumeiropas un Ķīnas valdību vadītāju 16+1 samita ietvaros. 16+1 ir Ķīnas iniciatīva, kuras būtība ir aktivizēt sadarbību ar 11 ES dalībvalstīm un 5 Balkānu valstīm investīciju, transporta, finanšu, zinātnes, izglītības un kultūras jomās. Latvijai tā ir papildinoša divpusējam dialogam ar Ķīnu un kopīgajam ES un Ķīnas dialogam Stratēģiskās partnerības ietvaros.

16+1 samits pirmo reizi notika 2012. gadā Varšavā, Polijā. 2016. gadā Centrāleiropas un Austrumeiropas un Ķīnas 16+1 samits norisinājās Rīgā.

Ķīna ir Latvijas lielākais tirdzniecības partneris Tālajos Austrumos. Kopš 2012. gada ir gandrīz trīskāršojies Latvijas preču eksports uz Ķīnu, 2017. gadā sasniedzot 131.45 miljonus eiro (par 9.25% vairāk nekā 2016. gadā). Iepriekšējā gadā Ķīnas tūristu skaits Baltijas reģionā ir sasniedzis teju 60 000 viesu atzīmi. Latvijas institūcijas intensīvi strādā Ķīnas tūristu piesaistē, lai ilgtermiņā tiktu uzsākta tiešā aviosatiksme starp Latviju un Ķīnu.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv