AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   
86041

Ministru prezidents: katra pašvaldība ir neatņemama Latvijas sastāvdaļa
Apskatīt komentārus (0)


11.05.2018


Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 11. maijā, Daugavpilī piedalījās Latvijas Pašvaldību savienības 29. kongresa atklāšanā.

Uzrunājot pašvaldību vadītājus un pārstāvjus, M. Kučinskis uzsvēra valstī īstenoto reformu nepieciešamību un nozīmi Latvijas ilgtspējā, tostarp reģionālajā attīstībā. Savas darbības laikā M. Kučinska valdība ir pieteikusi un īsteno reformas dažādās Latvijai svarīgās jomās – nodokļu sistēmā, veselības aprūpē, izglītībā un zinātnē, kā arī valsts pārvaldē. Īpaši Ministru prezidents akcentēja nepieciešamību reformēt izglītības sistēmu, tostarp reorganizējot skolu tīklu.

“Mēs no skolām prasām izglītības kvalitāti, prasām to, lai jebkurš skolnieks no jebkura Latvijas novada varētu iestāties jebkurā Latvijas augstskolā. Nav jau tā, ka visiem ir jākļūst par studentiem un jāveido savas dzīves karjera kaut kur tālu prom no dzimtajām mājām. Nebūt nē! Izglītības kvalitāte nozīmē arī to, ka jebkurš skolnieks var izvēlēties profesionālo izglītību, kuru var iegūt profesionālās izglītības centros daudzviet Latvijā,” sacīja M. Kučinskis.

Tāpat Ministru prezidents aktualizēja jautājumu par iedzīvotāju depopulāciju un nodarbinātības situāciju, ņemot vērā, ka demogrāfiskās prognozes Latvijā nav iepriecinošas, depopulācijas procesi joprojām turpinās un tie vistiešākajā veidā ir saistīti ar tehnoloģiskajām pārmaiņām un inovācijām, savukārt, lai realizētu lauku uzņēmējdarbību lielās platībās vairs nav nepieciešami daudzi cilvēki.

“Mēs visu laiku dzīvojam tādā savādā ekonomiskajā telpā, no vienas puses uzņēmēji sūdzas par darba spēka trūkumu ļoti daudzās nozarēs, no otras, joprojām dzirdam dvēseli plosošus stāstus par nabadzību un darbavietu trūkumu,” tā Ministru prezidents.

Viņš arī aicināja pašvaldības, to vadītājus aktīvāk iesaistīties šo jautājumu risināšanā.

Runājot par pašvaldību lomu valsts attīstībā, M. Kučinskis piebilda: “Pašvaldības ir ārkārtīgi dažādas gan pēc tajās dzīvojošo iedzīvotāju skaita, ģeogrāfiskās atrašanās vietas, ekonomiskā potenciāla un vēl daudzām citām lietām. Tomēr, katra no pašvaldībām ir Latvijas daļa. Primitīvi visus sasummēt un iegūt valsti nevaram, bet atņemt kaut vienu tās daļu nevaram nekad.”
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv