AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   
78662

Ministru prezidents ar Uzbekistānas parlamenta spīkeri apspriež abu valstu sadarbības iespējas
Apskatīt komentārus (0)


17.05.2017


Ministru prezidents Māris Kučinskis trešdien, 17.maijā, Rīgā tikās ar Uzbekistānas parlamenta spīkeri Nigmatillu Juldaševu (Nigmatilla Yuldashev).

Šogad aprit 25 gadi kopš  Latvijas – Uzbekistānas diplomātisko attiecību nodibināšanas. Šajos gados ir attīstīta plaša sadarbība dažādās nozarēs, notiek aktīvs politiskais dialogs.

Starp Latviju un Uzbekistānu ir aktīva ekonomiskā sadarbība. Kopējais preču tirdzniecības apgrozījums ar Uzbekistānu ir pieaudzis par 42,04% jeb par 27,52 miljoniem eiro, salīdzinot ar 2015. gadu.

Tikšanās laikā M.Kučinskis norādīja, ka abu valstu ekonomiskās attiecības ir nepieciešams paplašināt, sadarbojoties dažādās nozarēs. “Piedāvājam Uzbekistānas uzņēmējiem investēt un izveidot uzņēmumus Latvijas brīvostās un brīvajās ekonomiskajās zonās,” sacīja M. Kučinskis. Tāpat viņš atzinīgi novērtēja Uzbekistānas Tirdzniecības nama izveidi un darbību Latvijā, kas nodrošina Uzbekistānas produkcijas eksportu uz Eiropu, izmantojot Latvijas transporta infrastruktūras un loģistikas iespējas. Par perspektīvām varam uzskatīt sadarbību tīro tehnoloģiju izmantošanā un e-pārvaldē, kur Latvijai ir augsta ekspertīze.

Abas puses augstu novērtēja Latvijas – Uzbekistānas Starpvaldību komisijas regulāro darbu. Nākamā šīs komisijas sēde plānota Rīgā 3. un 4. oktobrī.

Sarunas noslēgumā M. Kučinskis izteica aicinājumu Latvijā ierasties Uzbekistānas premjerministram Abdullam Aripovam (Абдулла Нигматович Арипов).

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv