AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   
80907

Ministru prezidents ar Izraēlas Kneseta priekšsēdētāju pārrunā abu valstu sadarbību
Apskatīt komentārus (0)


11.09.2017


Ministru prezidents Māris Kučinskis pirmdien, 11. septembrī, Rīgā tikās ar Izraēlas Kneseta priekšsēdētāju Jūliju Joelu Ēdelšteinu. Tikšanās laikā tika apspriesti jautājumi, kas skar abu valstu sadarbību.

Abas puses pauda gandarījumu par augsta līmeņa politisko dialogu un ciešo sadarbību starp Latviju un Izraēlu. Šogad aprit Latvijas – Izraēlas diplomātisko attiecību dibināšanas 25. gadadiena.

M. Kučinskis izteica uzaicinājumu Latviju apmeklēt Izraēlas premjerministram Bendžaminam Netaņjahu.

Tāpat Ministru prezidents pauda gandarījumu par stabilajām ekonomiskajām attiecībām starp abām valstīm, norādot uz iespējām tās pilnveidot – Latvija redz ekonomiskās sadarbības potenciālu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, inovatīvo tehnoloģiju un tūrisma jomās.

Izraēla ir stabils Latvijas tirdzniecības partneris. 2017. gada 1.pusgadā kopējās tirdzniecības apjoms pieaudzis par 15%. Nozīmīgu daļu Latvijas eksportā uz Izraēlu veido pārtikas rūpniecība – “Latvijas Balzams”, “Laima”, “Spilve”, eksportē arī zivju pārstrādātāji. Iespējas attīstīt ciešāku ekonomisko sadarbību un interesi par Izraēlas tirgu izrāda arvien jauni pārtikas uzņēmumi.

Latvijas vēstniecība Izraēlā strādā pie vairākiem Latvijas simtgadei veltītiem pasākumiem Izraēlā – Latvijas laikmetīgās mākslas izstādes un Jaunā Rīgas teātra viesizrādēm. Latvijas 100-gades filmu programmas ietvaros top filma par ebreju glābēju Žani Lipki – “Puika ar suni”. 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv