AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / MINISTRU KABINETĀ


2018

<--  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...  --> 

M. Kučinskis: pašvaldībām jāsargā darbavietas radoši uzņēmumi
10.08.2018

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 10. augustā, uzturējās reģionālajā vizītē Alūksnē, kur tikās ar novada pašvaldības vadību un darbiniekiem, uzņēmējiem, kā arī iedzīvotājiem.

Lasīt vairāk ...


Apstiprināšanai virza veselības aprūpes organizēšanas un apmaksas noteikumus
09.08.2018

Ieviešot veselības apdrošināšanas sistēmu, paredzēts, sākot ar 2019.gadu valsts apmaksātu veselības aprūpes pilno pakalpojumu klāstu sniegt apdrošinātām personām. Savukārt tām personām, kas nebūs apdrošinātas, tiks nodrošināts veselības aprūpes pamata pakalpojums. Tādējādi sistēma būs taisnīgāka un izdevīgāka tiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo un legāli strādā Latvijā, veicot sociālās apdrošināšanas iemaksas.

Lasīt vairāk ...


Latvija ir saņēmusi un izmantojusi visu 2007. – 2013. gada plānošanas perioda ES fondu finansējumu
09.08.2018

Finanšu ministrija (FM) ir iesniegusi Ministru kabinetā ikmēneša informatīvo ziņojumu par Kohēzijas politikas ES fondu investīciju progresu. Līdz ar sekmīgu iepriekšējā plānošanas perioda pabeigšanu un esošā perioda intensīvāku projektu ieviešanu Latvija jūlijā un augustā ir saņēmusi ievērojamus Eiropas Komisijas (EK) maksājumus – kopā 297 miljonus eiro.

Lasīt vairāk ...


Ziņojums par obligātās iepirkuma komponentes ieviešanas hronoloģiju 2007.–2018. gadā
08.08.2018

Ziņojums par obligātās iepirkuma komponentes ieviešanas hronoloģiju un personām, kuras pieņēmušas lēmumus attiecīgajā jautājumā, izstrādāts atbilstoši Latvijas Republikas Saeimas 2018. gada 20. jūnija lēmumam.

Lasīt vairāk ...


Izvērtē veselības tūrisma attīstības iespējas
07.08.2018

Ziņojumā uzsvērts, ka Latvijas medicīnas eksporta pakalpojumu jomas attīstības labā ir svarīga mērķtiecīga darbība pievilcīga valsts tēla veidošanā ārvalstīs un tā uzturēšanā, tāpat arī mērķa valstu noteikšana medicīnas pakalpojumu eksportam.

Lasīt vairāk ...


Ministru kabinets akceptē Salacgrīvas ostas un priekšostas pārbūvi
07.08.2018

Satiksmes ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts “Par Salacgrīvas ostas un priekšostas pārbūvi” nodrošinās ostas konkurētspējas palielināšanos un stabilizēs ekonomisko situāciju, kā arī radīs priekšrocības veiksmīgai ostas attīstībai nākotnē

Lasīt vairāk ...


Latvijas Autoceļu uzturētāja dividendes novirzīs autoceļu uzturēšanai un tehnikas iegādei
07.08.2018

Satiksmes ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts paredz, ka VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” dividendes 2,63 miljonu apmērā par 2017.gadu novirzīs autoceļu uzturēšanai un autoceļu uzturēšanas tehnikas atjaunošanai. Otrdien, 7. augustā, minēto rīkojumu apstiprinājusi valdība.

Lasīt vairāk ...


Paplašina kompensējamo zāļu pieejamību pacientiem
07.08.2018

Vairākām diagnozēm, tostarp retām slimībām, jau no 15.augusta tiek paaugstināts kompensācijas apmērs uz 100%: hipersensivitātes pneimonītam, citām intersticiālām plaušu slimībām, sarkoidozei, motorā neirona slimībai, Hantingtona horejai un vara vielmaiņas traucējumiem. Tādējādi tiek novērsti gadījumi, kad pacients neiegādājas zāles augsta līdzmaksājuma dēļ. Kompensācijas apjoma palielinājums notiks esošā veselības nozares finansējuma ietvaros.

Lasīt vairāk ...


Plāno vienkāršot pašvaldību nodokļu, nodevu un maksas pakalpojumu iekasēšanas kārtību
06.08.2018

Ministru kabinets izskatīs Finanšu ministrijas sagatavotus grozījumus Kases operāciju uzskaites noteikumos. Noteikumu projekts ir izstrādāts, lai pilnveidotu kases operāciju uzskaites noteikumus attiecībā uz iestādes, kura tiek finansēta no pašvaldības budžeta, administrēto nodokļu un nodevu vai maksas pakalpojumu iekasēšanas kārtību.

Lasīt vairāk ...


Patērētājiem cenu salīdzināšanai plāno nodrošināt maksājumu pakalpojumu sniedzēju cenrādi
06.08.2018

Projekta mērķis ir radīt vienotus noteikumus attiecībā uz informācijas par biežāk izmantotajiem ar maksājumu kontu saistītiem pakalpojumiem sniegšanu Patērētāju tiesību aizsardzības centram, tādējādi veicinot maksājumu pakalpojumu sniedzēju darbību.

Lasīt vairāk ...


ĀCM ierobežošanas pasākumus apmaksās no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem
03.08.2018

Tā kā nepieciešams nekavējoties veikt pasākumus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ierobežošanai Saldus novada Saldus pagasta saimniecībā “Druvas Unguri”, valdība piektdien, 3. augustā, pieņēma Ministru kabineta rīkojumu par papildu pasākumiem ĀCM ierobežošanai.

Lasīt vairāk ...


Finanšu ministre Valsts kancelejai iesniedz standarta būvniecības līgumu kapitālsabiedrībām paraugus
01.08.2018

“Finanšu ministrijas ekspertu izstrādātos līgumus aicinām izmantot par paraugu visām valsts kapitālsabiedrībām, lai veicinātu vienkāršāku dalību iepirkumos un nodrošinātu vienādas prasības. Pasaulē atzītu standarta noteikumu izmantošana arī nodrošinās, ka katrā iepirkumā līguma projekts nebūs jāizstrādā no jauna, tādējādi mazinot kļūdu un dažādi interpretējamu noteikumu iespēju, kas nereti ir novedis pie nelietderīgas sabiedrisko līdzekļu izlietošanas,” uzsver finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Lasīt vairāk ...


Armands Krauze: ZZS mērķis – vadīt arī nākamo valdību
27.07.2018

"Uzskatu, ka pēdējo gadu laikā neviena valdība nav paveikusi tik daudz labu un vajadzīgu reformu, kā ZZS," saka ZZS valdes priekšsēdētājs un Ministru prezidenta parlamentārais sekretārs Armands Krauze.

Lasīt vairāk ...


Papildināti lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas noteikumi
24.07.2018

Valdība otrdien, 24. jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par prasībām lauksaimniecības produktu integrētajai audzēšanai, uzglabāšanai un marķēšanai.

Lasīt vairāk ...


Uzlabo hronisko pacientu aprūpi
24.07.2018

Noteikts, ka hronisku pacientu aprūpi nodrošina personām ar hroniskām progresējošām slimībām, hronisku slimību paasinājumu vai komplikācijām gadījumos, kad viņu stacionēšanās laikā nav nepieciešama sarežģīta diagnostika, ķirurģiska iejaukšanās vai cita komplicēta ārstēšanās. Tāpat uzskaitītas arī diagnozes hronisku pacientu aprūpei stacionārā ārstniecības iestādē.

Lasīt vairāk ...


Valdība atbalsta ieceri ziedot pārtikas produktus pēc minimālā derīguma termiņa beigām
24.07.2018

Lai mazinātu pārtikas atkritumu rašanos, likuma grozījumi paredz, ka noteiktus produktus, kuri ir marķēti ar „Ieteicams līdz…” un kuriem beidzies minimālais derīguma termiņš, bet kuri netiek uzskatīti par nederīgiem, noteiktā laikposmā un noteiktā kārtībā būs atļauts izplatīt, piemēram, nodot labdarības iestādēm.

Lasīt vairāk ...


Būs pieejams papildu finansiālais atbalsts attīstībai mazajām lauku saimniecībām, uzņēmumiem un zivsaimniecībām
24.07.2018

“Esam raduši iespēju vēl efektīvāk atbalstīt mazās saimniecības un uzņēmumus lauku reģionos. Jauno atbalsta programmu varēs izmantot jaunie lauksaimnieki, mazās saimniecības, bioloģiskie lauksaimnieki, mājražotāji, pakalpojumu sniedzēji lauku apvidos un arī mazie zivsaimniecības uzņēmumi saimnieciskās darbības sākšanas stadijā, kam gada apgrozījums nepārsniedz 70 000 eiro. Šīs programmas mērķis ir veicināt lauku iedzīvotāju iesaistīšanos saimnieciskajā darbībā, dodot iespēju piekļūt finanšu resursiem saimnieciskās darbības sākšanai un tālākai attīstībai. Tam papildus jāstimulē uzņēmējdarbības attīstība reģionos un kopumā pozitīvi jāietekmē sociālekonomiskā situācija laukos,” norāda zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Lasīt vairāk ...


Apstiprina programmu sirds un asinsvadu slimību agrīnai atklāšanai
24.07.2018

Valsts investē dzīvildzes paildzināšanā sirds un asinsvadu slimību profilaksē, atvēlot tam 2018.gadā – 2 milj. eiro, 2019.gadā – 2,6 milj.eiro, 2020.gadā – 3,2 milj. eiro.

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidents tiekas ar Baltkrievijas ārlietu ministru
19.07.2018

Viens no būtiskākajiem sadarbības virzieniem ir sadarbība tranzīta un loģistikas jomā. Latvijas transporta sistēma ar trim lielajām ostām gadiem ilgi nodrošina Baltkrievijas kravu apstrādi. Latvijai ir liels potenciāls šo sadarbību stiprināt un ne vien palielināt apjomus, bet arī veidot dažādus papildu pievienotās vērtības pakalpojumus. Veicot preču apstrādi un komplektāciju Latvijā, Baltkrievijai paveras jaunas iespējas to konkurētspējas celšanai Eiropas Savienības tirgū un lieliska iespēja būtiski samazināt izmaksas, ietaupot uz muitas maksājumiem.

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidents: šovasar bija skaistākie Dziesmu un deju svētki
19.07.2018

“Šovasar bija skaistākie Dziesmu un deju svētki. Tik daudz smaidošus cilvēkus Rīga vēl nebija redzējusi. Šie bija svētki, kas cilvēkiem, kuri savulaik aizbraukuši no Latvijas, lika aizdomāties, vai neatgriezties mājās,” sacīja M. Kučinskis.

Lasīt vairāk ...


<--  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...  --> 
Kategorijas
http://websoft.lv/edit/index.php?adm=4&y=8375&yy=11512&la=1281&chl=1281&a=2&b=1# (1)
Arhīvs
2018 (186)   
2017 (401)   
2016 (446)   
Republikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv