AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / MINISTRU KABINETĀ


2018

<--  1 2 3 4 5 6 7 ...  --> 

Ministru prezidents: svarīgi veicināt Latvijas un Nīderlandes ekonomisko sadarbību
11.06.2018

Tikšanās laikā M.Kučinskis augstu novērtēja Nīderlandes ieguldījumu NATO paplašinātās klātbūtnes nodrošināšanā Baltijas reģionā un NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanā. Savukārt, attiecībā uz abu valstu ekonomisko sadarbību, Ministru prezidents norādīja, ka svarīga ir sadarbības veicināšana tehnoloģiju un inovāciju nozarēs, tranzītā un loģistikā.

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidents: uzņēmējiem jāorientējas uz nišas nozarēm
08.06.2018

Uz tikšanos atnākušie uzņēmēji izrādīja interesi par valsts tautsaimniecībā notiekošajiem procesiem, situāciju finanšu sistēmā, kā arī iespējām attīstīt dzīvojamo fondu iedzīvotājiem. Tāpat tika apspriesti jautājumi par situāciju lauksaimniecības sektorā, kā arī infrastruktūras attīstībā.

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidents tiekas ar Limbažu uzņēmējiem
08.06.2018

Tikšanās laikā tika apspriesta situācija tautsaimniecībā gan reģionā, gan valstī kopumā. Pašvaldībā strādājošo uzņēmumu vadītāji, īpašnieki izrādīja interesi par notiekošajiem procesiem izglītības sistēmā, kā arī vērsa uzmanību uz kvalificēta darbaspēka pieejamības problemātiku.

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidents: jānodrošina horizontāla visu ekonomikas jomu digitalizācija
07.06.2018

“Mums ir jānodrošina horizontāla visu ekonomikas jomu digitalizācija. Valdības un FICIL pozīcijās ir daudz saskares punktu, lai sekmīgi virzītu tālāk valsts izaugsmi," sacīja M. Kučinskis.

Lasīt vairāk ...


Plāno uzlabot mātes un bērna veselības aprūpi
05.06.2018

Plāns izstrādāts ciešā sadarbībā ar nozares profesionālajām organizācijām - Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju, Latvijas Vecmāšu asociāciju, Latvijas Neonatalogu biedrību, Latvijas Pediatru asociāciju, Latvijas Ģimenes ārstu asociāciju, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju - un valsts pārvaldes institūcijām.

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidents: piedāvājums samazināt Latvijai atbalstu Kohēzijas politikas ietvaros nav pieņemams
04.06.2018

M. Kučinskis norādīja, ka Kohēzijas politika Latvijai ir nozīmīgs instruments, kas ir ļāvis nodrošināt būtisku labklājības līmeņa pieaugumu. Kohēzijas politika un ES fondi ir redzamākais un iedzīvotāju novērtētākais ES instruments Latvijā, kas uzlabo dzīves kvalitāti un mūsuprāt ir viena svarīgākajām ES pievienotajām vērtībām.

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidents: dzīves līmeņa izlīdzināšanai ES jābūt galvenajai daudzgadu budžeta prioritātei
04.06.2018

“Mēs iestāsimies par adekvātu Kohēzijas politikas finansējumu, un strādāsim, lai Kohēzijas līdzekļu sadales kritēriji nodrošinātu uzsvaru uz reģioniem, kas vēl atpaliek no ES vidējā IKP. Baltijas valstis ir apliecinājušas darbībā, ka ir Kohēzijas politikas veiksmes stāsts,” tā M. Kučinskis.

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidents: svarīgi izvēlēties ekonomiski izdevīgāko Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācijas modeli
04.06.2018

Diskutējot par enerģētikas jautājumiem, Ministru prezidents uzsvēra, ka Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizācija ar Eiropas tīkliem ir Latvijai un visam reģionam būtisks projekts, kas stiprinās Baltijas valstu elektroapgādes drošību un dos ievērojamu pienesumu Enerģētikas Savienības izveidē.

Lasīt vairāk ...


M. Kučinskis: svarīgi aktivizēt ekonomiskās attiecības starp Latviju un Franciju
31.05.2018

Uzrunājot Francijas uzņēmējus, Ministru prezidents uzsvēra nepieciešamību aktivizēt ekonomisko sadarbību starp abām valstīm. Latviju un Franciju vieno aktīva sadarbība starptautiskajās organizācijās. Abām valstīm ir kopēja izpratne par Eiropas Savienības vērtībām.

Lasīt vairāk ...


M. Kučinskis ar A. Guriju apspriež Latvijas un OECD sadarbību
30.05.2018

Tikšanās laikā M.Kučinskis atzinīgi novērtēja Latvijas darbības pieredzi OECD un ieguvumus pēdējo divu gadu laikā, kopš Latvija iestājusies šajā organizācijā. Vairums OECD doto rekomendāciju pilnībā sakrīt ar valdības svarīgākajiem jautājumiem – produktivitātes paaugstināšana, reformas izglītības sistēmā un veselības aprūpē, sociālās nevienlīdzības mazināšana.

Lasīt vairāk ...


M. Kučinskis ar Francijas prezidentu apspriež abu valstu sadarbību un situāciju Eiropā
30.05.2018

Tikšanās laikā M. Kučinskis arī pauda gandarījumu par teicamajām Latvijas un Francijas attiecībām. Latvijas, Igaunijas un Lietuvas prezidentu tikšanās ar E. Makronu Parīzē aprīļa sākumā ir bijis augstākā līmeņa apliecinājums Baltijas valstu partnerībai ar Franciju. Simboliski, ka tas noticis Baltijas valstu valstiskuma simtgades gadā.

Lasīt vairāk ...


Uzlabo veselības aprūpi reto slimību pacientiem
29.05.2018

Noteikumu projekts paredz būtiskus uzlabojumus reto slimību pacientiem, paplašinot bērniem un pieaugušajiem ar retām slimībām nodrošināmo veselības aprūpes pakalpojumu apjomu. Līdz ar to tiks uzsākta visu Plānā reto slimību jomā 2017.-2020.gadam minēto pasākumu sadaļu realizācija, tostarp jaunu valsts apmaksāto pakalpojumu nodrošināšana: plaušu transplantācija, pulmonālā endarterektomija, jauni diagnostiskie izmeklējumi (tai skaitā ģenētiskie izmeklējumi), tāpat definēts medikamentu nodrošinājums, ko reto slimību pacienti saņem papildus zāļu kompensācijas sistēmā noteiktajiem.

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidents: svarīgi nodrošināt Īrijā dzīvojošo Latvijas bērnu tiesības
28.05.2018

“Ir svarīgi, lai Īrijā mītošie latvieši nesarautu savas saites ar dzimteni,” uzsvēra M. Kučinskis.

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidents piedalīsies OECD Ministru padomē Parīzē
28.05.2018

Ministru prezidentam ir plānota arī divpusējā tikšanās ar OECD ģenerālsekretāru A.Guriju, lai pārrunātu Latvijas un OECD aktuālos jautājumus.

Lasīt vairāk ...


Valdība vērtēs Čeku spēles organizēšanas likumu
28.05.2018

Likumprojekts paredz čeku spēles organizēšanai un administrēšanai izmantot pakalpojuma sniedzēju, kas nodrošina tehnisko risinājumu čeku apstrādei un uzvarētāja noteikšanai. Likums ir spēkā no 2019. gada 1. jūlija līdz 2021. gada 1. martam.

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidents: profesionālu ekspertu skatījums dod iespēju ieraudzīt jaunas attīstības perspektīvas
25.05.2018

“Jāpateicas Liepājas domei par drosmi, ļaut kādam no malas paraudzīties uz pilsētu un novērtēt to dažādās dimensijās. Ceru, ka arī citas lielās pilsētas izmantos šo iespēju. Neatkarīgu, profesionālu ekspertu skatījums palīdz izlauzties no pieraduma, rutīnas un ieraudzīt jaunas attīstības perspektīvas,” sacīja Ministru prezidents.

Lasīt vairāk ...


Uzlabos hronisko pacientu aprūpi Drukāt
24.05.2018

Lai uzlabotu hronisko pacientu aprūpi, Veselības ministrija izstrādājusi noteikumu projektu, kas nosaka kārtību, kādā tiek nodrošināta valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana hronisku slimību, onkoloģisko, sirds un asinsvadu saslimšanu pacientiem stacionārajā ārstniecības iestādē.

Lasīt vairāk ...


Valdība pilnveido E-veselības noteikumus
22.05.2018

Ņemot vērā veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešanu, grozījumi nosaka, ka no nākamā gada E-veselībā būs pieejama informācija par personas apdrošināšanas statusu un tiesībām saņemt valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību.

Lasīt vairāk ...


Precizē kārtību, kādā būs atļauts reklamēt zāles
22.05.2018

Lai veicinātu ar zāļu reklāmu saistīto izdevumu caurskatāmību, noteikumu projekts paredz, ka no nākamā gada zāļu ražotājam papildus jau noteiktajai informācijai būs jāiesniedz ziņas arī par organizētajiem un sponsorētajiem pasākumiem – par atalgojumu lektoriem un konsultantiem, tehnisko nodrošinājumu, ēdināšanu u.c.

Lasīt vairāk ...


Valdība piešķir papildus 10 miljonus eiro lauksaimnieku vidū populārajai zemes iegādes kreditēšanas programmai
22.05.2018

“Kopš zemes iegādes kreditēšanas programmas darbības pirmajām dienām 2012. gada vidū zemnieki ļoti aktīvi izmanto tās sniegtās iespējas iegādāties savā īpašumā lauksaimniecības zemi, jo programma dod iespēju zemi pirkt ar zemām procentlikmēm un kredīta atmaksai tiek dots ilgs termiņš, tādējādi nesarežģot saimniecību finansiālo situāciju. Šī programma ir viens no mūsu atbalsta mehānismiem, kas veicina lauksaimnieciskās darbības attīstību un sociālekonomisko aktivitāti reģionos. Esmu gandarīts, ka programmu aktīvi izmanto arī daudzas mazās un vidējās saimniecības,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Lasīt vairāk ...


<--  1 2 3 4 5 6 7 ...  --> 
Kategorijas
http://websoft.lv/edit/index.php?adm=4&y=8375&yy=11512&la=1281&chl=1281&a=2&b=1# (1)
Arhīvs
2018 (124)   
2017 (401)   
2016 (446)   
Republikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv