AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / MINISTRU KABINETĀ


2017

<--  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 21 ...  --> 

Ministru prezidenta Māra Kučinska apsveikums Jaunajā gadā (1
31.12.2017

"Esmu pārliecināts, ka mūs gaida izcils gads, tomēr mēs nedrīkstam ļauties pārspīlētai jūsmai. Ir svētki un ir darbs, kurš jādara ikvienam no mums. Katram savs darbs un katram ļoti svarīgs," akcentēja valdības vadītājs.

Lasīt vairāk ...


KVP: Rudens lietavu un plūdu izraisītās sekas mežsaimniecībā ir definējamas kā valsts mēroga dabas katastrofa
28.12.2017

Šogad rudens lietavu un plūdu izraisītie postījumi ir radījuši jūtamas sekas visā Latvijā, tajā skaitā arī mežsaimniecībā. Ministru prezidenta pienākumu izpildītājs un KVP priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Jānis Dūklavs, atklājot KVP ārkārtas sēdi norādīja, ka tas, kas notika lauksaimniecībā, kur bija būtiski redzams uzkrātais mitrums, ir arī novērojams mežsaimniecības nozarē.

Lasīt vairāk ...


Veselības ministre informē par veselības reformu
Apskatīt komentārus


19.12.2017

 

Izstrādās motivēšanas metodes uzņēmumiem, kas nodarbina zemessargus un rezerves karavīrus
19.12.2017

Aizsardzības ministrija mērķtiecīgi strādā pie Nacionālo bruņoto spēku attīstības, arvien aktīvāk iesaistot zemessargus un rezerves karavīrus militārajās mācībās. Plānots pakāpeniski pāriet uz zemessargu apmācību, organizējot desmit dienu nepārtrauktas mācības, tas ir – piecas darbadienas un nedēļas nogales pirms un pēc šīm darbadienām, tādējādi nodrošinot katras vienības kaujas spēju stiprināšanai nepieciešamo kolektīvo apmācību.

Lasīt vairāk ...


2018. gadā pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda ieņēmumi plānoti 163,7 miljonu eiro apmērā
19.12.2017

Saskaņā ar FM veikto aprēķinu pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda ieņēmumi 2018. gadā plānoti 163,70 miljonu eiro apmērā, no kuriem valsts budžeta dotācija ir 35,82 miljoni eiro, bet pašvaldību iemaksas – 127,88 miljoni eiro. Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas aprēķins nodrošina līdzvērtīgas iespējas pašvaldību autonomo funkciju realizācijai, kā arī, pārdomāti pārdalot līdzekļus, veicina pašvaldību ieinteresētību savas administratīvās teritorijas attīstībā.

Lasīt vairāk ...


Valdība iepazinusies ar informatīvo ziņojumu par Latvijas Bioekonomikas stratēģiju laikposmam līdz 2030. gadam
19.12.2017

Bioekonomika ir tautsaimniecības daļa, kur ražošanas procesā ilgtspējīgā un pārdomātā veidā tiek izmantoti atjaunojamie dabas resursi (augi, dzīvnieki, mikroorganismi u.c.), lai ražotu pārtiku un barību, industriālos produktus un enerģiju.

Lasīt vairāk ...


Būtiski vienkāršo ķīmijterapijas zāļu saņemšanu pacientiem
19.12.2017

Pie jaunās kārtības galvenajiem ieguvumiem Latvijas Onkologu ķīmijterapeitu asociācija minējusi pacientu drošību. Ķīmijterapijas pacientiem vairs nebūs ar ārsta izrakstīto kompensējamo medikamentu recepti jādodas uz aptieku un zāles jāizņem, kā arī jārūpējas par to pareizu uzglabāšanu.

Lasīt vairāk ...


Braukšanas maksas atvieglojumu saņēmēju identifikācijas un uzskaites sistēma pilnā apmērā jāsāk darboties no 2021. gada
19.12.2017

Lai samazinātu biļešu tirdzniecības pārkāpumus, līdz 2019. gadam ir vēl vairāk jāpalielina to maršrutu skaits, kuros var veikt bezskaidras naudas norēķinus. Šobrīd šāda prasība pārvadātājiem nav obligāta, tomēr plānots, ka tā tiks izvirzīta kā obligāta prasība konkursa nolikumā par tiesībām sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajos maršrutos no 2021. gada 1. janvāra.

Lasīt vairāk ...


Izskata informatīvo ziņojumu par veselības reformas pasākumu īstenošanu 2018. gadā un tam plānoto finansējumu
19.12.2017

Veselības ministrijai reformu veikšanai 2017.gadā papildus tika piešķirts finansējums 34,3 milj. eiro apmērā. Pateicoties tam sekmīgi tika uzsākts īstenot reformas rindu mazināšanai pie speciālistiem, uz diagnostiskajiem izmeklējumiem, dienas stacionārā un ambulatorajā rehabilitācijā, onkoloģisko slimību diagnostikas un ārstēšanas pieejamības uzlabošanai un valsts kompensējamo medikamentu nodrošinājumam hroniska C hepatīta pacientiem F3-F4 aknu bojājuma pakāpes stadijā. Ņemot vērā pieejamo papildus finansējumu 2018. gadam, uzsāktās reformas nepieciešams turpināt un paplašināt ar jaunām iniciatīvām veselības aprūpes efektivitātes un ilgtspējas uzlabošanā.

Lasīt vairāk ...


Palielina ārstniecības personu zemākās mēnešalgas likmes
19.12.2017

Noteikumu projekts paredz palielināt ārstniecības personu zemāko mēnešalgas likmi par slodzi, ņemot vērā nākamgad pieejamo finansējuma apmēru.

Lasīt vairāk ...


Skaidros IIN likuma piemērošanas kārtību no nākamā gada
19.12.2017

Otrdien, 19. decembrī, Ministru kabinets izskatīja Finanšu ministrijas sagatavotos grozījumus MK noteikumos – likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” normu piemērošanas kārtībā.

Lasīt vairāk ...


Apstiprina grozījumus veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā
19.12.2017

Noteikumu grozījumu mērķis ir uzlabot ļaundabīgo audzēju sekundāro diagnostiku, nodrošināt valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs nodarbināto darba samaksas pieaugumu, atbilstoši papildus piešķirtajiem budžeta līdzekļiem, palielināt ģimenes ārstu kapitācijas naudas apmēru, precizēt noteiktos veselības aprūpes pakalpojumu tarifus par profilakses, diagnostiskas, ārstēšanas un rehabilitācijas pakalpojumiem, atbilstoši veselības aprūpei piešķirtajiem papildus finanšu līdzekļiem, veikt izmaiņas veselības aprūpes pakalpojumu apmaksas kārtībā u.c.

Lasīt vairāk ...


Valdības namā iededz Ziemassvētku egli
19.12.2017

"Ziemassvētku gaidīšana un eglītes atklāšana vienmēr ir bijis priecīgs notikums! Šoreiz īpašu šīs eglītes iedegšanas pasākumu padara fakts, ka tās rotājumi ir gatavoti pašu rokām, un to izdarījuši mūsu jaunie talanti", uzsver Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Lasīt vairāk ...


Raidījuma "Rīta Panorāma" saruna ar Ministru prezidentu Māri Kučinski
Apskatīt komentārus


19.12.2017M. Kučinskis: Baltijas Ministru padome veikusi konstruktīvu darbu transporta un enerģētikas jomā
18.12.2017

Ministru prezidents Māris Kučinskis pirmdien, 18. decembrī, Tallinā tikās ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu, kā arī Lietuvas premjeru Sauļu Skverneli .

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidents Māris Kučinskis piedalās Baltijas Ministru padomes sanāksmē
18.12.2017

Plānots, ka šajā M. Kučinska, Igaunijas premjerministra Jiri Ratasa (Jüri Ratas) un Lietuvas premjerministra Sauļus Skverneļa (Saulius Skvernelis) tikšanās reizē tiks apspriestas tēmas, kas skar drošību reģionā saistībā ar turpmāko Baltijas valstu sadarbību, NATO samitu lēmumu ieviešanu un gatavošanos NATO Briseles samitam nākošajā gadā. Sanāksmē tiks pārrunāti arī aktuālie ārējo attiecību jautājumi.

Lasīt vairāk ...


Eiropadomē lemj par Brexit turpmāko gaitu
15.12.2017

Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 15. decembrī, Briselē kopā ar pārējo Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītājiem Eiropadomes ietvaros apsprieda jautājumus, kas saistīti ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb Brexit, kā arī Ekonomiskās un monetārās savienības padziļināšanu.

Lasīt vairāk ...


25 ES valstu un valdību vadītāji atbalsta Pastāvīgās strukturētās sadarbības uzsākšanu
14.12.2017

PESCO ietvaros ir paredzēts īstenot kopīgus projektus, kas vērsti uz ES militāro spēju attīstības veicināšanu un ES dalībvalstu operacionālo spēju stiprināšanu. “Iesaistīšanās PESCO iezīmē mūsu apņemšanos stiprināt kopējo ES drošības un aizsardzības politiku, gan investējot aizsardzībā, gan sadarbojoties kopēju projektu īstenošanā,” norāda Latvijas valdības vadītājs Māris Kučinskis.

Lasīt vairāk ...


Eiropadome lemj par sankciju pret Krieviju pagarināšanu
14.12.2017

ES valstu un valdību vadītāji nonāca pie secinājuma, ka sankcijas pret Krieviju ir jāturpina, it īpaši ņemot vērā, ka savulaik noslēgtā Minskas vienošanās netiek pildīta. Arī Latvijas pozīcija paredz, ka sankcijas pret Krieviju nav pārskatāmas vismaz tik ilgi, kamēr tiks izpildītas Minskas vienošanās.

Lasīt vairāk ...


Jau nākamgad janvārī katrs jutīšot, ka dzīve kļūst labāka. Intervija ar Māri Kučinski
13.12.2017

" Nākamgad prognozēju labus ekonomiskās izaugsmes rādītājus – esmu pārliecināts, ka no janvāra to sajutīs katrs cilvēks, runājot gan par pensiju pieaugumu, gan rindu samazināšanos pie ārstiem, gan lielākām iespējām nopelnīt labākas algas," atzīst valdības vadītājs.

Lasīt vairāk ...


<--  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 21 ...  --> 
Kategorijas
http://websoft.lv/edit/index.php?adm=4&y=8375&yy=11512&la=1281&chl=1281&a=2&b=1# (1)
Arhīvs
2018 (164)   
2017 (401)   
2016 (446)   
Republikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv