AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / MINISTRU KABINETĀ


2016

<--  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 23 ...  --> 

Ministru prezidenta Māra Kučinska uzruna iedzīvotājiem Vecgada vakarā
31.12.2016

Nākamais gads mums arī daudz ko sola. Būtiski pieaugs Eiropas fondu finansējums, dodot jaunu impulsu krīzē nonākušajai celtniecības nozarei, radīs jaunas darba vietas un labvēlīgi iespaidos Latvijas ekonomikas attīstību. Mūsu uzdevums ir izmantot šo Eiropas fondu ieguldījumu, lai attīstītu valsts tautsaimniecību un veicinātu tās eksporta potenciālu, uzsvēra valdības vadītājs.

Lasīt vairāk ...


Finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas novērtējums 2016. gadam un prognozes par 2017. gadu (1
29.12.2016

Kopumā 2016. gada norises Latvijā un pasaules ekonomikā ļauj sagaidīt būtiski straujāku ekonomikas izaugsmi jau šā gada beigās un visā 2017. gadā. Pēdējos mēnešos būtiski straujāka ir kļuvusi ES fondu līdzekļu ieguldīšana un palielinājušies arī citi valsts izdevumi, veicinot kopējo ekonomikas izaugsmi. Papildus stimuls ekonomikas izaugsmei būs 2017. gada valsts budžetā paredzētais izdevumu pieaugums aptuveni par 7%, lielāko līdzekļu pieaugumu novirzot tādām jomām kā aizsardzība, sabiedriskā kārtība un drošība, veselības aprūpe un izglītība.

Lasīt vairāk ...


Reformu īstenošanai onkoloģijas jomā novirzīs 12,3 miljonus eiro
21.12.2016

„Laikus uzsākta ārstēšana un pilnveidotās veselības tehnoloģijas uzlabos onkoloģisku slimību ārstēšanas rezultātus. Šie pieņēmumi ļauj prognozēt iespēju, ka aktīvas multidisciplināras pieejas rezultātā iespējams sasniegt, ka onkoloģiskās saslimšanas tiks diagnosticētas un ārstētas laicīgāk un aptvers lielāku populāciju. Jau pēc pirmā darbības mēneša ir redzams – jaunā sistēma ir glābusi nevienu vien dzīvību, jo redzam datus, kas apliecina – šādi ir izdevies diagnosticēt saslimšanu ar ļaundabīgu audzēju jau agrīnā stadijā un ļoti laicīgi uzsākt ārstēšanu,” norāda veselības ministre Anda Čakša.

Lasīt vairāk ...


Augulis: finansējums ceļu sakārtošanai ir pakāpeniski jāpalielina, to konceptuāli atbalsta arī valdība
21.12.2016

“Panākot kompromisu ar Finanšu ministriju par iespējām piesaistīt papildu finansējumu, ņemot vērā valsts budžeta iespējas, esam spēruši pussoli pareizā virzienā pretī specializētam budžetam, lai nodrošinātu prognozējamu un ilgtspējīgu finansējumu autoceļu sakārtošanai. Kopā ar ekspertiem turpināsim strādāt pie risinājumiem, lai noteiktu alternatīvus finansēšanas avotus ceļu remontdarbiem, piemēram, padziļināti analizējot aizņēmuma iespējas un lietderību. Ir beidzot jābūt skaidrībai, kā remontēsim ceļus nākotnē, jo to pieprasa sabiedrība un tas ir vajadzīgs valstij kopumā. Ceļi ir ekonomiskās darbības artērijas, tāpēc ir pašsaprotami, ka neuzlabosim savu ekonomisko situāciju, ja ceļi ir sabrukuši. Ņemot vērā esošo situāciju un nākotnes riskus, joprojām esmu pārliecināts, ka ir nepieciešams valsts autoceļu fonds jeb specializēts budžets, kas garantē prognozējamu finansējumu ceļu sakārtošanai,” uzsver satiksmes ministrs.

Lasīt vairāk ...


Apstiprina izmaiņas zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtībā
20.12.2016

20.decembrī Ministru kabineta sēdē tika atbalstīti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumiem, kas reglamentē zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtību.

Lasīt vairāk ...


Piešķir līdzekļus patvēruma meklētāju un Ukrainas karadarbībā cietušo ārstēšanas izdevumu segšanai
20.12.2016

20.decembrī Ministru kabineta sēdē atbalstīts Veselības ministrijas izstrādātais rīkojuma projekts* , kas paredz Finanšu ministrijai no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirt Veselības ministrijai 20,5 tūkstošus eiro.

Lasīt vairāk ...


Prioritārajās veselības aprūpes jomās uzlabos ārstniecības iestāžu infrastruktūru
20.12.2016

Paredzēts, ka atbalstu ārstniecības iestādes saņems ieguldījumiem infrastruktūras attīstībā, kas daļēji vai pilnībā saistīta ar neatliekamās medicīniskās palīdzības un veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu četrās prioritārajās – sirds un asinsvadu, onkoloģijas, bērnu, sākot no perinatālā un neonatālā perioda, aprūpes, kā arī psihiskās veselības aprūpes jomās. Projekta īstenošanas rezultātā infrastruktūra veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai tiks attīstīta 13 ārstniecības iestādēs.

Lasīt vairāk ...


Apstiprina izmaiņas veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā
20.12.2016

Noteikumu grozījumu mērķis ir uzlabot ļaundabīgo audzēju sekundāro diagnostiku, iekļaujot noteikumos kārtību, kādā tiks nodrošināti precizējošie diagnostiskie izmeklējumi un uzsākta specifiska onkoloģisko slimnieku ārstēšana.

Lasīt vairāk ...


Pilnveidos prasības ārstniecības iestāžu darba kvalitātei
20.12.2016

Noteikumi paredz, ka pacientu drošības paaugstināšanai ārstniecības iestādēs ir jāizveido pacientu drošības ziņošanas – mācīšanās sistēmu, lai atrastu kļūdas vai nevēlama notikuma īstos cēloņus un izstrādātu ārstniecības iestādes praksē drošības mehānismus, kas ļautu samazināt kļūdu atkārtošanos. Tāpat tiks izveidota pacientu sūdzību un ierosinājumu analīzes sistēma, kuras mērķis ir veikt korektīvas darbības sūdzības cēloņa likvidēšanai, kā arī sniegt pacientam atbildi uz sūdzību un ierosinājumu.

Lasīt vairāk ...


Atsevišķām pašvaldībām nosaka zvejas limitu izmaiņas piekrastes ūdeņos
20.12.2016

Otrdien, 20. decembrī, valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus noteikumos, kas nosaka Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņos iedalāmo zvejas rīku skaita limitu vai nozvejas apjoma limitu pašvaldībām, kuru administratīvā teritorija robežojas ar piekrastes ūdeņiem. Grozījumi noteikumos paredz zvejas limitu maiņu Rucavas, Saulkrastu, Dundagas novada un Liepājas pilsētas pašvaldībām.

Lasīt vairāk ...


Videi draudzīgu autobusu ieviešanai pilsētās pieejami 12.5 miljoni eiro ES finansējuma
20.12.2016

Lai attīstītu videi draudzīgu autobusu infrastruktūru Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī, 2014.-2020.gada plānošanas periodā būs pieejami 12,5 miljoni eiro Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansējuma.

Lasīt vairāk ...


Pilnveido transportlīdzekļu tirdzniecības nosacījumus
20.12.2016

Otrdien, 20.decembrī, valdībā apstiprināti grozījumi Transportlīdzekļu un to numurēto agregātu tirdzniecības noteikumos, kas paredz pilnveidot transportlīdzeļu tirdzniecības nosacījumus, mazinot iespēju ļaunprātīgi izvairīties no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas.

Lasīt vairāk ...


Jaunajā EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu periodā Latvijai būs pieejams finansējums 102,1 miljona eiro apmērā
20.12.2016

Otrdien, 20. decembrī, Ministru kabineta sēdē paredzēts izskatīt informatīvo ziņojumu par oficiālo divpusējo sarunu uzsākšanu Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumentu ieviešanai Latvijā periodā no 2014. līdz 2021. gadam. Šajā laikā Latvijai pieejamais bruto finansējums abu finanšu instrumentu ietvaros ir 102,1 miljons eiro, no kura aptuveni 20 miljoni eiro ir iezīmēti saskaņā ar apstiprināto ieviešanas regulējumu (donorvalstu administratīvās izmaksas, obligātā 5 % rezerve, divpusējās sadarbības veicināšanas fonds, tehniskā palīdzība, obligātais NVO fonds u.c.), savukārt 80,2 miljoni eiro ir novirzāmi investīciju programmu ieviešanai.

Lasīt vairāk ...


Tiks veicināta Latvijas un Japānas sadarbība investīciju jomā
20.12.2016

Parakstot nodokļu konvenciju, Latvijas un Japānas potenciālajiem investoriem tiks radīts stabilāks nodokļu uzlikšanas režīms otrā valstī gan attiecībā uz uzņēmējdarbības ienākumu, gan arī uz tādiem pasīvajiem ienākumiem kā dividendes, procenti un autoratlīdzības, kas ir definētas konvencijā un attiecībā uz kurām ir noteiktas maksimālās likmes, pēc kādām otra valsts drīkst uzlikt nodokļus šiem ienākumiem.

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidents aicina iedzīvotājus rotāt Ziemassvētku viedegli
16.12.2016

M.Kučinskis norādīja, ka Latviju šodien droši var dēvēt par viedvalsti, jo informācijas tehnoloģiju jomā mēs būtiski apsteidzam lielu daļu ekonomiski attīstīto valstu. “Progresa tempi informācijas tehnoloģiju attīstības jomā ir tik pamatīgi, ka jau tagad mums vairs nepietiek ar īpašu izglītību ieguvušiem speciālistiem, un iemācīties darboties ar modernajām tehnoloģijām var katrs no mums. Kāpēc gan to nesākt darīt Ziemassvētkos, saprogrammējot svētku eglīti? Aicinu visus Latvijas iedzīvotājus likt tai iemirdzēties, rakstot sociālajos tīklos labas lietas,” tā M. Kučinskis.

Lasīt vairāk ...


Rosina noteikt Autotransporta darbinieka atzīmējamo dienu
15.12.2016

Autotransporta darbinieku dienu kā atzīmējama diena tika noteikta 1976.gadā, kuru atzīmēja oktobra pēdējā svētdienā un tai ir senas tradīcijas. Tās pirmsākumi meklējami 20. gadsimta 30. gados, kad tika atzīmēta Šoferu diena.

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidents Eiropadomē aicina stiprināt stratēģiskās komunikācijas spējas
15.12.2016

Ministru prezidents Māris Kučinskis, ceturtdien, 15.decembrī, Briselē notiekošajā Eiropadomes sanāksmē aicināja Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītājus stiprināt ES stratēģiskās komunikācijas spējas.

Lasīt vairāk ...


Ministru prezidents tiekas ar Lielbritānijas premjerministri
15.12.2016

Gan M.Kučinskis, gan T.Meja bija vienisprātis par sadarbību drošības jomā. Sarunas laikā T.Meja uzsvēra, ka Lielbritānijas militārā kontingenta klātbūtne Baltijas valstīs tiks nodrošināta arī turpmāk. Tāpat tika uzsvērta nepieciešamība, veicinot sadarbību drošības jomā Eiropas Savienības valstu starpā, nedublēt NATO funkcijas.

Lasīt vairāk ...


Kučinskis: nākamais gads man galīgi nerādās drūms
14.12.2016

Par nodokļu politiku, attiecībām ar Zaļo un zemnieku savienību, ministru darba izvērtējumu un valsts nākotni Neatkarīgās Rīta Avīzes saruna ar Ministru prezidentu Māri Kučinski.

Lasīt vairāk ...


Kučinskis: Nodokļu noziegumi uzskatāmi par valsts apdraudējumu
13.12.2016

Nodokļu noziegumi ir uzskatāmi par valsts apdraudējumu, turklāt noziedzīgā pasaule savu rūpalu cenšas piesegt, gan piedāvājot kukuļus, gan draudot VID, sarunā ar laikraksta DIENA žurnālistiem Magdu Riekstiņu un Guntaru Gūti atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Lasīt vairāk ...


<--  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 23 ...  --> 
Kategorijas
http://websoft.lv/edit/index.php?adm=4&y=8375&yy=11512&la=1281&chl=1281&a=2&b=1# (1)
Arhīvs
2018 (164)   
2017 (401)   
2016 (446)   
Republikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv