AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / MINISTRU KABINETĀ


M. Kučinskis Minskā pārrunā Latvijas un Baltkrievijas sadarbības iespējas
Apskatīt komentārus (0)


08.02.2018


Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 8.februārī, Minskā tikās ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko.

Tikšanās laikā tika pārrunāti abām valstīm nozīmīgi divpusējās sadarbības jautājumi, kā arī Eiropas Savienības (ES) un Baltkrievijas attiecību attīstība.

M. Kučinskis sarunas gaitā uzsvēra nepieciešamību stiprināt abu valstu ekonomiskās attiecības, it īpaši transporta un loģistikas jomās.

Tāpat sarunas gaitā tika pieminēts 2021. gadā gaidāmais pasaules čempionāts hokejā, ko kopīgi organizē Latvija un Baltkrievija.

Vizītes ietvaros M. Kučinskis tikās arī ar Baltkrievijas Nacionālās asamblejas priekšsēdētāju Mihailu Mjasņikoviču. Šīs tikšanās laikā tika apspriesti jautājumi, kas skar abu valstu sadarbību, kā arī Eiropas Savienības (ES) un Baltkrievijas attiecības.

M. Kučinskis sarunas gaitā uzsvēra nepieciešamību attīstīt abu valstu attiecības, uzsvaru liekot uz ekonomisko sadarbību.

“Ir konkrētas jomas, kurās Latvija un Baltkrievija var veiksmīgi sadarboties – transports un loģistika, tūrisms, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas,” sacīja Ministru prezidents.

Tāpat viņš akcentēja sadarbības perspektīvu izglītības un zinātnes jomās. Jau šobrīd Latvijas augstskolās mācās studenti no Baltkrievijas, vienlaikus gan Ministru prezidents, gan Baltkrievijas Nacionālās asamblejas priekšsēdētājs atzina, ka jāstrādā, lai šī sadarbība būtu intensīvāka. Tika uzsvērts, ka ir potenciāls ciešākai sadarbībai gan pētniecībā, gan arī kultūrā. Tāpat tika akcentēta ciešākas sadarbības nepieciešamība starp Baltkrieviju un Baltijas reģionu, it īpaši reģionālā līmenī. Pozitīvi tika novērtēta jau esošā sadarbība starp Baltkrieviju un dažādiem reģioniem Latvijā. Baltkrievijas puse augstu novērtēja Latvijas valsts labvēlīgo attieksmi pret baltkrievu diasporu.

Runājot par ES un Baltkrievijas attiecībām, abas puses bija vienisprātis par abu pušu veiksmīgas sadarbības nepieciešamību. Tāpat abas puses bija vienisprātis, ka drīzumā jāpabeidz darbs pie ES un Baltkrievijas un ES vīzu atvieglotas izsniegšanas līguma un Readmisijas līguma, kas atrunā nelegāli ieceļojušo personu atpakaļuzņemšanu.

Vizītē Baltkrievijā kopā ar Ministru prezidentu piedalās arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, satiksmes ministrs Uldis Augulis, kā arī pašvaldību vadītāji un plaša uzņēmēju delegācija.

 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv