AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / NOVADOS


81477

M. Kučinskis: Latvijai ir svarīgi, lai lauksaimniecība Latgales reģionā tiktu glābta
Apskatīt komentārus (0)


05.10.2017


Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 5. oktobrī, Rīgā tikās ar Eiropas Komisijas Lauksaimniecības un lauku attīstības  komisāru Filu Hoganu (Phil Hogan).

Tikšanās laikā M. Kučinskis norādīja, ka Latvijas interesēs ir spēcīga Eiropas Savienība (ES), tostarp Kopējā lauksaimniecības politika (KLP) ar atbilstošu finansējumu.

Latvijai ir svarīgs ES atbalsts lauku attīstībai, kas dotu iespēju tālāk attīstīt lauku teritorijas, kas šobrīd būtiski atpaliek no vidējā ES lauku teritoriju attīstības līmeņa. Apdzīvotas lauku teritorijas, jo īpaši ES ārējās robežas tuvumā ir drošības jautājums gan Latvijai, gan visai ES.

Lai arī Pašreizējā finanšu plānošanas periodā Latvija saņem lielāku KLP finansējumu kā iepriekš, joprojām mūsu kopējais KLP finansējums ir viszemākais starp ES dalībvalstīm. Ministru prezidents uzsvēra, ka Latvijas lauksaimnieki sagaida finansējuma izlīdzināšanu, lai beidzot tiktu nodrošināti vienlīdzīgi konkurētspējas nosacījumi visu ES dalībvalstu lauksaimniekiem. Nosakot tiešo maksājumu aploksnes, jāizmanto aktualizēti references rādītāji par lauksaimniecības zemes platību. Latvijā lauksaimnieciski izmantojamās zemes platības pieaug straujāk, nekā vairumā citu ES dalībvalstu. 

Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka tiešmaksājumiem lauksaimniekiem ES beidzot jābūt izlīdzinātiem, un lauksaimniecības politikai jātiek pienācīgi finansētai.

Sarunas laikā tika akcentēts jautājums par neseno plūdu radītajiem zaudējumiem Latvijas lauksaimniekiem. Lietavu nodarīto postījumu dēļ ārkārtas situācija izsludināta 29 Latvijas novados. Valdība un Saeima ir pieņēmusi vairākus lēmumus plūdu seku likvidēšanai.

“Pēdējo gadu laikā, tieši pateicoties lauksaimniecībai, Latgales reģionā izdevās uzlabot ekonomisko situāciju, tāpēc ir svarīgi, lai šis reģions tiktu atbalstīts, lai lauksaimniecība tur tiktu saglābta,” tā M. Kučinskis.

Ministru prezidents arī parakstījis Eiropas Komisijas prezidentam Žanam Klodam Junkeram adresētu vēstuli ar aicinājumu atbalstīt Latviju šajā jautājumā.

Šobrīd noskaidrots, ka bojā ir gājuši vismaz 76,9 tūkstoši hektāru zem ūdens nokļuvušu nenokultās labības lauku un vairāk nekā 13 tūkstoši tonnas sagatavotais siens. Provizoriskie zaudējumi Latvijas lauksaimniekiem ir 37,3 miljoni eiro. Lietavu dēļ nodarīti arī ievērojami postījumi valsts un valsts nozīmes meliorācijas sistēmām.

 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv