AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / MINISTRIJĀS


Latvijas un Somijas aizsardzības ministri piedalīsies abām valstīm nozīmīgos simtgades pasākumos Liepājā
Apskatīt komentārus (0)


12.02.2018


13. februārī darba vizītē Latvijā uzturēsies Somijas aizsardzības ministrs Jusi Nīniste (Jussi Niinistö), lai tiktos ar Latvijas aizsardzības ministru Raimondu Bergmani un piedalītos abu valstu simtgadei veltītos pasākumos Liepājā.

 

Latvijas un Somijas aizsardzības ministri tikšanās laikā pārrunās Baltijas reģiona drošības situāciju, Eiropas Savienības un Somijas aizsardzības jomas aktualitātes, kā arī abu valstu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā.

 

R. Bergmanis un J. Nīniste arī apmeklēs somu jēgeru svinīgā zvēresta un karoga iesvētīšanas simtgades svinības un dievkalpojumu, kas plkst. 12.00 notiks Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē.

 

Tāpat  abu valstu aizsardzības ministri Liepājā piedalīsies Latvijas Nacionālā arhīva veidotās dokumentāro liecību izstādes “Somu Jēgeri Latvijā” atklāšanā plkst. 16.00 koncertzālē „Lielais dzintars”. Šī izstāde iepazīstinās ar somu jēgeriem un to gaitām Latvijā, Latvijas un Somijas Republiku tapšanu, atklās kopīgo un atšķirīgo Somijas un Latvijas valstu veidošanās un tapšanas procesā un sniegs ieskatu jēgeru tradīciju kopšanā mūsdienās. 

 

Latvijas, īpaši Liepājas, vēsturisko saikni ar Somiju ciešu padara somu jēgeri, kas bija no Somijas izbraukušajiem brīvprātīgajiem izveidota Vācijas impērijas karaspēka vienība, kas kā 27. Karaliskais prūšu rezerves bataljons 1916. - 1917. gadā piedalījās Pirmā pasaules kara kaujās Austrumu frontē Latvijas teritorijā. 1918. gada 13. februārī Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē bataljons zvērēja uzticību Somijas valdībai, iesvētīja zili balto Somijas brīvprātīgo karavīru karogu un pēc tam atgriezās Somijā. 

 

Latvijas un Somijas aizsardzības ministri apmeklēs arī abu valstu simtgadei veltītu koncertu “Latvija – 100 – Somija”, ko plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē „Lielais dzintars” sniegs Nacionālo bruņoto spēku orķestris un Somijas Aizsardzības spēku Gvardes orķestris. Koncertā muzikāli savīsies abu valstu stāsti par identitāti, varonīgumu un dzimtenes mīlestību no senatnes līdz mūsdienām. Somijas Aizsardzības spēku Gvardes orķestra izpildījuma skanēs somu nacionālā romantisma skaņražu un mūsdienu autoru kompozīcijas pūtēju orķestrim. Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestris izpildīs Sergeja Austra Universa svītu “Vidzeme” pūšaminstrumentu orķestrim. Koncertu noslēgs Emīla Dārziņa skaņdarbs “Lauztās priedes” un Žana Sibēliusa “Jēgeru maršs” abu valstu militāro orķestru izpildījumā. 

 

Somija savu valstisko neatkarību pasludināja 1917. gada 6. decembrī, un ir viena no kaimiņvalstīm, kas līdzīgi kā Latvija šajos gados svin savu valstiskuma simtgadi. Sagaidot Latvijas un Somijas simtgades, aktualizējas nepieciešamība pētīt vēsturiskos notikumus, kas vieno mūsu valstis.

 

Latvijas un Somijas valstu simtgadei veltītos pasākumus Liepājā apmeklēs arī Somijas Sauszemes spēku komandieris ģenerālmajors Petri Hulkko.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv