AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / NOVADOS


Latvijas, Lietuvas un Igaunijas aizsardzības ministri uzsver Baltijas valstu militārās sadarbības nozīmi reģionālās drošības nodrošināšanā
Apskatīt komentārus (0)


24.05.2018


24. maijā Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Lietuvas aizsardzības ministrs Raimundas Karoblis (Raimundas Karoblis) un Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks (Jüri Luik) tikšanās laikā Klaipēdā parakstīja Ministru Komitejas sanāksmes kopīgo komunikē, kurā uzsvērta Baltijas valstu militārās sadarbības nozīme reģionālās drošības un stabilitātes nodrošināšanā.

 

Tāpat ministri vienojās par nepieciešamību arī turpmāk īstenot Velsas un Varšavas samitā pieņemtos lēmumus, tostarp nodrošināt NATO paplašināto klātbūtni Baltijas valstīs, lai veicinātu NATO īstenoto atturēšanu un stiprinātu alianses aizsardzību. Uzsvērta arī nepieciešamība pilnveidot NATO komandstruktūru, lai spētu atbilstoši reaģēt uz mūsdienu drošības situācijas izaicinājumiem, kā arī turpināt NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju, lai nodrošinātu gaisa telpas aizsardzību. 

 

Baltijas valstu aizsardzības ministru šodien parakstītais komunikē paredz arī pastāvīgās strukturētās sadarbības (PESCO) projektu attīstīšanu, stratēģisko attiecību nozīmi ar ASV, novērtējot ASV klātbūtni reģionā un finansiālo ieguldījumu Eiropas iedrošināšanas iniciatīvā, kā arī Baltijas valstu kopīgu gatavošanos jūlijā gaidāmajam samitam Briselē, Beļģijā.

 

Jau ziņots, ka no 23. līdz 24. maijam Klaipēdā notiek Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās, kurā diskutē par reģiona aktuālajiem aizsardzības un drošības jautājumiem.
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv