28.12.2016

Bergmanis saņem drošu apliecinājumu un atbalstu aizsardzības stiprināšanā no ASV senatoriem


28.decembrī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube tikās ar ASV senatoriem Džonu Makeinu, Lindsiju Greiemu un Eimiju Klobučāru, lai pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes un turpmāko divpusējo sadarbību. 

 

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis tikšanās laikā skaidri pauda pārliecību, ka Latvija, pieņemot 2017.gada budžeta, ir ceļā uz aizsardzības spēju stiprināšanu un attīstīšanu, pierādot sevi kā spēcīgu NATO dalībvalsti un stratēģisko partneri ASV.

 

Ministrs ar senatoriem bija vienisprātis par Krievijas radīto apdraudējumu un novēroto militāro aktivitāšu palielinājumu pēdējo gadu laikā, kas rada neskaidrību par tās mērķiem.

 

Senators Makeins pauda pārliecinošu ASV kā stratēģiskā partnera atbalstu Latvijai aizsardzības stiprināšanā, uzsverot arī kiberaizsardzības nozīmi vispārējo draudu pārvarēšanā. “Gan vēstījumiem, gan valodai ir liela nozīme – gan tradicionālajā informatīvajā telpā, gan kibertelpā,” sarunā ar aizsardzības ministru uzsvēra senators Makeins. 

 

Senatori apmeklēja Zemessardzes štābu, kur tikās ar Zemessardzes komandieri brigādes ģenerāli Aināru Ozoliņu, iepazinās ar Zemessardzes spējām, tai skaitā kiberaizsardzības vienību.