10.11.2011

Sociālo lietu komisija Saeimā virzīs priekšlikumu saglabāt priekšlaicīgo pensionēšanos


Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti trešdien, 9.novembrī, vienojās virzīt izskatīšanai Saeimā grozījumus likumā „Par valsts pensijām”, kas paredz par diviem gadiem paildzināt priekšlaicīgās pensionēšanās iespēju, kā arī saglabāt vairākas citas likuma normas, kuras citādi būtu spēkā tikai līdz šī gada beigām.

Likumprojekts, ko deputāti vienbalsīgi nolēma virzīt izskatīšanai steidzamības kārtā, paredz līdz 2013.gada 31.decembrim pagarināt iespēju pieprasīt vecuma pensiju divus gadus pirms noteiktā pensionēšanās vecuma personām, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem.

Saskaņā ar likumprojektu uz diviem gadiem plānots saglabāt arī tiesības uz pensiju ar atvieglotiem noteikumiem par darbu sevišķi kaitīgos, sevišķi smagos vai kaitīgos un smagos darba apstākļos. Uz tādu pat termiņu plānots saglabāt patlaban spēkā esošos pensijas sākumkapitāla aprēķināšanas atvieglojumus, lai nodrošinātu, ka no nākamā gada būtiski nesamazinās atsevišķas jaunpiešķirtās pensijas.

„Šie grozījumi būs būtisks atbalsts tiem pirmspensijas vecuma cilvēkiem, kas patlaban palikuši bez darba. Komisijā vienojāmies strādāt intensīvi un konstruktīvi, lai šos likuma grozījumus Saeima varētu pieņemt jau 1.decembrī. Valsts prezidentam tad būs pietiekams laiks lai izsludinātu likumu, bet Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra – lai sagatavotos likuma normu īstenošanai praksē,” norāda komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.