AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   
84585

Gundars Daudze aicina Ēģiptes vēstnieku sekmēt abu valstu politiskās un ekonomiskās attiecības
Apskatīt komentārus (0)


06.03.2018


Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze otrdien, 6.martā, parlamentā tikās ar jauno Ēģiptes Arābu Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Alā Hegazī (Alaa Hegazy) un aicināja vēstnieku sekmēt politisko un ekonomisko sadarbību starp valstīm.

Puses bija vienisprātis, ka Latviju un Ēģipti vieno draudzīgas un konstruktīvas attiecības, tostarp parlamentārā līmenī. G.Daudze pauda gandarījumu, ka jau šī gada pavasarī Rīgā ieradīsies Ēģiptes parlamenta deputātu grupa sadarbībai ar Latvijas parlamentu.

Kā perspektīvas jomas ciešākai ekonomiskajai sadarbībai Saeimas priekšsēdētājas biedrs izcēla kokapstrādi un pārtikas rūpniecību. Šobrīd Ēģipte ir lielākais Latvijas tirdzniecības partneris Āfrikā, un vēl plašākas sadarbības iespējas paver Latvijas piena un zivju produktu sertifikācija eksportam uz Ēģipti, atzina G.Daudze.

Savukārt vēstnieks kā potenciālas jomas ciešākiem kontaktiem minēja arī transportu un informācijas tehnoloģijas, kā arī kultūru un izglītību. Kā uzsvēra A.Hegazī, studenti no Ēģiptes augstu vērtē piedāvātās augstākās izglītības kvalitāti Latvijā.

Sarunas laikā G.Daudze aicināja Ēģiptes amatpersonas rast risinājumu Latvijas nepilsoņu ieceļošanas kārtībai Ēģiptē, aicinot izskatīt iespēju atgriezties pie agrākā regulējuma, kad Latvijas nepilsoņi Ēģiptes vīzas varēja noformēt ierašanās brīdī valstī, piebilstot, ka tas vienlaikus sekmētu arī tūrismu. Ēģipte aktīvi strādā, lai atvieglotu iebraukšanu Ēģiptē Latvijas nepilsoņa pasu turētājiem, uzsvēra vēstnieks.

Sarunā piedalījās arī deputātu grupas sadarbībai ar Ēģiptes parlamentu vadītājs Hosams Abu Meri.

A.Hegazī Ēģiptes ārlietu dienestam pievienojās 1994.gadā. Vēstnieks rezidē Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā.




 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:




Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA



Republikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv