AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   
83872

M. Kučinskis: Latvijas mērķis ir energopiegāžu drošība un ekonomiskais izdevīgums ilgtermiņā
Apskatīt komentārus (0)


01.02.2018


Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 1.februārī, Rīgā tikās ar Eiropas Komisijas viceprezidentu enerģētikas jautājumos Marošu Šefčoviču.

Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizāciju Eiropas Savienībā, elektroenerģijas tirdzniecību ar trešajām valstīm, kā arī reģionālā gāzes tirgus aktualitātes.

M. Kučinskis pauda gandarījumu par līdzšinējo atbalstu Baltijas valstu integrācijā Eiropas Savienības enerģētikas infrastruktūrā, kā arī atzīmēja, ka Latvija un Baltijas valstis kopumā ir sasniegušas labu progresu šajā jomā – izbūvēti starpsavienojumi, notikusi pievienošanās “NordPool” biržai. M.Šefčovičs atzīmēja, ka Baltijas valstis uzskatāmas par ES enerģētikas politikas veiksmes stāstu.

Viens no svarīgākajiem Baltijas valstu uzdevumiem - Baltijas valstu elektrotīklu desinhronizācija no Krievijas operētā tīkla un sinhronizācija ar Eiropas tīkliem. Realizējot sinhronizācijas projektu, Latvijas interesēs ir izvēlēties uzticamāko scenāriju, kas spētu nodrošināt sistēmas stabilitāti pie viszemākajām izmaksām un tarifiem ilgtermiņā. Latvija turpina atbalstīt Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizāciju ar kontinentālo Eiropu caur Poliju, vienlaikus uzsverot tālākas tehniskas un ekonomiskas izpētes nepieciešamību, lai rūpīgi izvērtētu sinhronizācijas ietekmi. Ministru prezidents kā nozīmīgu novērtēja apstākli, ka Baltijas valstu un Polijas pārvades sistēmas operatori ir panākuši kopīgu vienošanos par šādu turpmāko izpēti, kuras rezultāti gaidāmi jau maijā. Uz tā pamata būs iespējams pieņemt gala lēmumu par atbilstošo sinhronizācijas scenāriju un tehnisko izpildījumu. Tāpat Ministru prezidents uzsvēra ES finansējuma nozīmi, lai šāda mēroga projektu varētu sekmīgi realizēt.

Savukārt, runājot, par gāzes tirgu, tika uzsvērts Latvijas gāzes tirgus ir veiksmīgi atvērts -  gads vēl nav pagājis, bet piereģistrēti vairāk nekā 35 tirgotāji. Šogad gāzes tirgus tiks atvērts arī mājsaimniecībām. Turpinās gāzes pārvades un krātuves operatora īpašumtiesību nodalīšana. Liels izaicinājums ir reģionālā gāzes tirgus izveide līdz 2020, kur būtisks priekšnoteikums ir infrastruktūras izbūve reģionā, tostarp Inčukalna gāzes krātuves modernizācija, gāzes starpsavienojumu projekti  GIPL un “Balticconector”.

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv