AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   

Izdevumu pārskatīšana ir kļuvusi par neatņemamu budžeta sagatavošanas sastāvdaļu
Apskatīt komentārus (0)


28.08.2017


Pirmdien, 28.augustā Ministru kabineta (MK) ārkārtas sēdē tika skatīti valsts budžeta izdevumu pārskatīšanas rezultāti un priekšlikumi to izmantošanai 2018.gada budžeta izstrādes procesā. Pārskatot valsts budžeta izdevumus un sekmīgas sadarbības ar nozaru ministrijām rezultātā, sagatavoti priekšlikumi par valsts budžeta politikas un nozaru finansēšanas politikas jomām.

Kopumā ministrijas iesniegušas 107 priekšlikumus procesu efektivizēšanai, tostarp budžeta pieprasījumu izstrādei un budžeta izpildes analīzei. No tiem lielāko daļu Finanšu ministrija plāno risināt jau tuvākā gada laikā. Būtiski, ka pateicoties aktīvai ministriju iesaistei, jau ir ieviestas izmaiņas un noteikta jauna kārtība finansējuma piešķiršanai prioritārajiem nozaru pasākumiem, kā pamata kritērijus izvirzot – pozitīvu ietekmi uz tautsaimniecību, ekonomiskās izaugsmes veicināšanu un strukturālās reformas.

Tāpat, lai sakārtotu IKT jomu sadarbībā ar VARAM un nozares ekspertiem ir izstrādāts plāns publisko pakalpojumu piegādes un IKT jomas analīzei vidējā termiņā. Tās ietvaros plānots īstenot gan IKT pārvaldības, gan IKT risinājumos balstīto administratīvo funkciju, gan publisko pakalpojumu sniegšanas optimizāciju.

Izdevumu pārskatīšanas rezultātā ir identificēti pieejamie resursi kopējām valsts prioritātēm 2018.gadam 28,6 milj. euro un 2019.gadam 25,4 milj. euro apmērā. Papildus tam atbilstoši MK apstiprinātajam izdevumu pārskatīšanas tvērumam, tai skaitā pārskatot 2014. – 2016.gadā piešķirto finansējumu jaunajām politikas iniciatīvām, neatliekamajiem pasākumiem un citiem prioritārajiem pasākumiem, ir identificēti ministriju iekšējie resursi 2018.gadam 52,5 milj. euro un 2019.gadam 47,6 milj. euro apmērā. Izdevumu pārskatīšanas rezultātā identificētos iekšējos finanšu resursus nozaru ministrijas jau izmanto vai vidējā termiņā izmantos nozares aktuālo prioritāšu finansēšanai.

Pārskatot ministriju izdevumus, 2016.gadā tika identificēti pieejamie resursi 2017. un 2018.gadam 61,3 milj. euro apmērā ik gadu. Minētie rezultāti, pateicoties aktīvai ministriju iesaistei, ir ieviesti lielākā apmērā nekā sākotnēji konstatēts.

Valsts budžeta izdevumu pārskatīšana atbilst labākai starptautiskajai praksei un ir gandarījums, ka tas sekmīgi tiek iedzīvināts arī Latvijā. Izdevumu pārskatīšanas process ir atklāts un īpaša uzmanība tiek pievērsta budžeta atklātībai un pieejamībai nodokļu maksātājiem.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv