AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   

Ministru prezidents atklāj būvniecības nozarei veltītu diskusiju nedēļu
Apskatīt komentārus (0)


18.04.2017


Ministru prezidents Māris Kučinskis otrdien, 18.aprīlī, Rīgā atklāja diskusiju “Būvniecības politika un citas regulējuma aktivitātes būvniecības nozares attīstībai”.

Uzrunājot klātesošos, M.Kučinskis norādīja, ka 2014.-2020. gada Eiropas Savienības (ES)  fondu perioda sākumā ir skaidri redzams, ka būvniecībā ienāks vērā ņemami līdzekļi. Teju trīs ceturtdaļas no visiem pieejamajiem ES fondu līdzekļiem ir tieši vai pakārtoti saistīti ar celtniecību. “Valsts tautsaimniecības un arī visas sabiedrības interesēs ir, lai šie apjomīgie finanšu līdzekļi nonāk sakārtotā nozarē ar skaidriem un godīgiem spēles noteikumiem,” sacīja M.Kučinskis.

Ministru prezidents atzina, ka iepriekšējo divu gadu laikā būvniecības apjomi Latvijā ir mazinājušies, un straujais kritums lielā mērā bija saistīts ar ES fondu plānošanas perioda finanšu plūsmas pārrāvumu. “Vecā plānošanas perioda finansējums jau bija investēts, bet jaunais periods vēl tikai sākas,” tā M.Kučinskis.

Tāpat, uzrunājot būvniecības ekspertus, tika akcentēta jaunās nodokļu  reformas nozīme, īpaši uzsverot nepieciešamību mazināt ēnu ekonomiku.  “Ēnu ekonomika rada negodīgu konkurenci un izkropļo tirgu – komersanti,  kas nenomaksā nodokļus vai nomaksā tos tikai daļēji, iegūst negodīgas  priekšrocības salīdzinājumā ar citiem komersantiem,” teica Ministru  prezidents. Ēnu ekonomika negatīvi ietekmē arī nodokļu iekasēšanu un  samazina valsts budžeta ieņēmumus. Tas attiecīgi samazina valsts rīcībā  esošo naudas apjomu, ko iespējams izmantot dažādu vajadzību  finansēšanai.

“Diemžēl ne visi nodokļu nemaksātāji apzinās, ka tieši viņu nenomaksāto nodokļu dēļ ir jāslēdz slimnīca, jāslēdz skola, jāsamazina policistu skaits, jābrauc pa nelabotu ceļu, valsts nevar apmaksāt zāles slimam bērnam utt. Tāpēc valdībai ir skaidrs redzējums arī par ēnu ekonomikas ierobežošanu valsts tautsaimniecībā - arī būvniecības nozarē,” tā Ministru prezidents.

Tika uzsvērts, ka sadarbībā ar būvniecības nozari ir izdiskutēti dažādi savstarpēji cieši saistīti pasākumi, kas ļaus padarīt uzņēmējdarbības vidi nozarē godīgāku un taisnīgāku un, kas ir tik pat svarīgi – konkurētspējīgāku arī eksporta tirgos.

 
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv