AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   

Satiksmes ministrs un Krievijas vēstnieks pārrunā sadarbību transporta un sakaru jomā
Apskatīt komentārus (0)


11.04.2017


Otrdien, 11.aprīlī, satiksmes ministrs Uldis Augulis iepazīšanās vizītē tikās ar Krievijas Federācijas vēstnieku Latvijā Jevgēņiju Lukjanovu, kuras laikā pārrunāja Latvijas un Krievijas sadarbību transporta un sakaru jomā, kā arī plānoto Latvijas – Krievijas Starpvaldību komisijas (SVK) sēdes norises laiku un izskatāmos jautājumus.

Satiksmes ministrs Augulis akcentēja nepieciešamību vienoties par Latvijas – Krievijas Starpvaldību komisijas (SVK) sēdes laiku, kuru Latvijas puse piedāvājusi organizēt Rīgā, šā gada maijā. Ministrs apstiprināja abu pušu līdzšinējo sadarbību dažādos formātos, kā arī uzsvēra, ka nepieciešams līdz SVK sēdei organizēt visu starpvaldību komisijas darba grupu sēdes ekonomiskās, transporta, zinātniski tehniskās, humanitārās, kultūras sadarbības jomās.

Tikšanās laikā Augulis uzsvēra, ka viens no svarīgākajiem jautājumiem ir Nolīguma par tiešo dzelzceļa satiksmi starp Latviju un Krieviju parakstīšana. Latvijas puse piedāvā to parakstīt SVK laikā.

Amatpersonas pārrunāja tendences un perspektīvas dzelzceļa koridoru attīstībā Eirāzijas kontinentā un atzīmēja, ka Latvijas un Krievijas sadarbība šajā ziņā ir vitāli svarīga. Dzelzceļa pārvadājumiem starp Āziju un Eiropu ir lielas perspektīvas un abu valstu dzelzceļa uzņēmumi labi sadarbojas šo pārvadājumu attīstībā.

Satiksmes ministrs uzsvēra, ka lidostā “Rīga” 2016.gadā par 22% ir pieaudzis aviopasažieru skaits starp Latviju un Krieviju salīdzinot ar 2015.gadu. Krievijas vēstnieks Lukjanovs atzīmēja savus novērojumus, ka Rīgas lidostā jaunā termināla iekārtojums ļauj ērti organizēt protokolāros pasākumus un diplomātu sagaidīšanu Rīgas lidostā.

Amatpersonas pārrunāja aktuālos jautājumus autopārvadājumu jomā, akcentējot nepieciešamību sakārtot infrastruktūru robežkontroles punktā Vientuļi – Ļudonka un tā pievadceļos, kā arī transporta plūsmas palaišanu ar TIR procedūru caur robežkontroles punktu Terehova-Grebņeva.

Arī pasažieru pārvadājumi pa dzelzceļu ir viens no savstarpēji aktuāliem jautājumiem un būtu nepieciešams atkārtoti izvērtēt iespējas saīsināt dzelzceļa pārvadājumos pavadīto laiku maršrutā Rīga – Maskava.

Augulis aicināja Krievijas vēstnieku vecināt abu valstu ekspertu tikšanos, lai vienoties par starpvalstu frekfenču koordinācijas jautājumus, kā arī turpinātu sadarbību viesabonēšanas tarifu samazināšanas jomā.

Krievijas vēstnieks Latvijā kā savas darbības galveno mērķi uzsvēra darbu pie Latvijas un Krievijas ekonomiskās sadarbības stiprināšanas. Tāpat Lukjanovs izrādīja interesi par Latvijas dalību Rail Baltica projekta īstenošanā, interesējās par iespējām Latvijas sadarbībai ar Ķīnu un Indiju, kā arī progresu sadarbībai ar Baltkrieviju projekta “Lielais akmens” ietvaros.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv