AKTUALITĀTES

AKTUALITĀTES / VISAS AKTUALITĀTES


   

Turpinās diskusijas par ES Kopējās lauksaimniecības politikas vienkāršošanu
Apskatīt komentārus (0)


03.04.2017


Pirmdien, 3. aprīlī, ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē Luksemburgā turpinājās diskusijas par priekšlikumiem vienkāršot ES Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP), negaidot nākamo ES plānošanas periodu pēc 2020. gada.

 

2016. gada nogalē EK nāca klajā ar vidusposma pārskatu par ES daudzgadu budžeta 2014.-2020. darbību, ņemot vērā gan ekonomisko, gan arī plašāku kontekstu. Šajā pārskatā ir plānots pārskatīt arī spēkā esošo regulējumu attiecībā uz KLP jeb t.s. ‘Omnibus’ priekšlikums. Tāpat arī, pēc KLP reformēšanas ir pagājuši vairāki gadi. Reformētā KLP ieviešana sākās 2015. gadā un šo divu gadu laikā Latvijai, citām dalībvalstīm un Eiropas Komisijai (EK) ir virkne secinājumu par nepieciešamību vienkāršot un uzlabot vairākus KLP elementus, lai atbalsta finansējums lauksaimniekiem būtu mērķtiecīgāk vērsts lauksaimnieciskās ražošanas attīstībai un konkurētspējas uzlabošanai. Piemēram, regulā par tiešmaksājumiem ir plānotas izmaiņas attiecībā uz atsevišķu “zaļās komponentes” nosacījumu īstenošanu, “aktīvā lauksaimnieka” definīcijas un saistītā atbalsta nosacījumu piemērošanu, u.c. Esošās KLP vienkāršošanas procesu ir nepieciešams darīt nekavējoties un negaidot nākamo ES plānošanas periodu no 2021. gada.

 

“Pirmdienas sanāksmē ministri diskutēja  par izmaiņām, kuras nepieciešamas Kopējās lauksaimniecības politikas  galveno regulu nosacījumos. Viens no Latvijas ierosinātajiem būtiskiem  jautājumiem ir par pastāvīgo pļavu un ganību saglabāšanas nosacījumu  nepiemērošanu lopkopības saimniecībām, kuras maina specializāciju no  lopkopības uz augkopību, vai augkopības saimniecībām, kuras aramzemi  nomā vai iegādājas,” stāsta Zemkopības ministrijas valsts sekretāra  vietniece Rigonda Krieviņa.
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHARepublikas laukums 2, Rīga, LV-1010, Latvija

Logo +371 6708 72237,
Logo +371 6708 7274,
Logo info@zzs.lv